Podstawowe akcesoria do przedłużania rzęs

Wiele osób uważa, że do wykonania zabiegu jakim jest przedłużanie rzęs wystarczy posiadać jedynie rzęsy, odpowiedni klej oraz pęsetę. Jak się okazuje jest to zupełnie błędne przekonanie, ponieważ do profesjonalnego przedłużania rzęs potrzeba wiele różnorodnych produktów, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno osobie przeprowadzającej wyżej wspomnianą czynność jak i klientce.

Niewłaściwe wykonanie zabiegu niewątpliwie sprawi, że klientka nie będzie zadowolona z jego efektów, a co za tym idzie więcej nie wróci do danego gabinetu. Kolejnymi konsekwencjami, jakie niesie ze sobą błędne przedłużenie rzęs jest uszkodzenie meszka włosowego, co niestety uniemożliwia odrastanie naturalnych rzęs.

W tym artykule powiemy o tym, co jest ważne podczas wykonywania zabiegu jakim jest przedłużanie rzęs oraz jakie akcesoria sprawdzą się w tej kwestii najlepiej.

Perfekcyjnie przygotowane miejsce pracy 

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że dużą rolę podczas przedłużania rzęs pełni miejsce, w którym wyżej wymieniony zabieg jest wykonywany. W związku z powyższym warto zadbać o wygodę zarówno swoją jak i klientek. Żeby było to możliwe powinno się zainwestować w odpowiedni fotel kosmetyczny, na którym klientka będzie mogła w komfortowych warunkach oddawać się zabiegom, a kosmetyczka swobodnie je przeprowadzać.

Ponadto ważne jest również profesjonalne i wygodne krzesło, na którym zasiądzie osoba wykonująca przedłużanie rzęs. W związku z tym, że praca ta dosyć mocno obciąża kręgosłup istotnym jest, aby krzesło było dopasowane do jej wzrostu, a także miało ergonomiczny kształt.

Oczywiście kolejne elementy, których nie może zabraknąć to odpowiednie oświetlenie oraz profesjonalne akcesoria do przedłużania rzęs Amazing Lashes.

Produkty dedykowane przedłużaniu rzęs

Jeżeli mowa o konkretnych produktach jakimi są akcesoria do przedłużania rzęs, to niewątpliwie możemy zaliczyć do nich pęsetę. Ważne, aby wyżej wymieniona posiadała precyzyjną część styczną oraz była lekka, dzięki czemu zabieg będzie przebiegał sprawnie. Kolejny element, którego nie może zabraknąć to płatki kolagenowe lub też taśmy piankowe. Idealnie sprawdzą się one w trakcie separowania rzęs zarówno dolnych jak i górnych. Zabieg przedłużania rzęs nie powinien odbywać się bez udziału cleanera i primera.

Jeżeli mowa o cleanerze, to służy on odtłuszczaniu i oczyszczaniu naturalnych rzęs klientek, natomiast primer pozwala na zwiększenie przyczepności tych doczepianych. Następny element to szczoteczki silikonowe, które idealnie sprawdzają się podczas rozczesywania zmierzwionych włosków. Tego typy produkt powinien zostać wręczony każdej klientce po wykonaniu zabiegu, aby mogła we własnym zakresie przeczesywać rzęsy.

Akcesoria do przedłużania rzęs to również mikroszczoteczki bezwłókienkowe, które idealnie sprawdzają się podczas nakładania płynnych preparatów oraz szkiełko lub pierścionek stanowiące podstawki pod klej. Należy pamiętać również o tym, że ważny jest sam rodzaj rzęs. W każdym gabinecie powinny znajdować się ich różnorodne rodzaje.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna