Pierwsze kroki z drutami? Sprawdź, jakie włóczki są idealne do dziergania!

Miękkie swetry, długie szaliki, obszerne chusty i skandynawskie dekoracje wnętrz – jeśli marzysz o tym wszystkim, czas wziąć się za druty! Chociaż sprawa może wydawać się skomplikowana, wystarczy odpowiednie przygotowanie, włóczki dopasowane do wymagań pierwszego projektu i wolny czas! O czym nie możesz zapomnieć, chcąc dziergać na drutach?

Niezbędnik, czyli co musisz mieć, by zacząć?

Chcesz zacząć przygodę z dzierganiem, jednak obawiasz się, że początki będą nie tyle trudne, ile kosztowne? By uniknąć dodatkowych opłat, zdecyduj się na zakupy w kompleksowo wyposażonym sklepie. Profesjonalny zestaw startowy skompletujesz w sklepie internetowym biferno.pl. Zatem, co okaże się niezbędne?

Przede wszystkim – włóczka i druty, ale o nich później. Dlaczego? Dlatego, że wybór odpowiednich będzie wymagał trochę zachodu. Co poza tym może Ci się przydać? Pracę nad pierwszym i każdym kolejnym projektem zdecydowanie ułatwią taśma krawiecka, nożyczki i igła dziewiarska. W zasięgu warto mieć także notes, markery, licznik rzędów, miarkę do drutów oraz agrafkę dziewiarską. Do czego będą potrzebne?

Za pomocą igły dziewiarskiej zszyjesz i wykończysz robótkę, nożyczki zapewnią wysoki komfort i estetykę pracy, a taśma krawiecka i licznik rzędów okażą się niezastąpione podczas dziergania akcesoriów na miarę. Dzięki nim rozliczysz próbkę i na bieżąco będziesz kontrolował robótkę. Markery pozwolą Ci zaznaczyć ważne miejsca, które w trakcie pracy mogą wydawać się nieoczywiste, a zeszyt przyda się do robienia istotnych notatek, a więc – uporządkuje Twoją pracę.

Włóczki idealne na początek

Wyprawka jest niemal gotowa, jednak wciąż brakuje najważniejszego? Koniecznie sprawdź, jakie powinny być włóczki idealne na początek przygody z drutami. Przede wszystkim – nitka musi być równa, jasna i dobrana do drutów. Warto unikać akrylu, moheru i innych motków o nieregularnej strukturze. Dlaczego właśnie te cechy mają znaczenie? Jasna i gładka włóczka pozwoli Ci bez trudu kontrolować robótkę, policzyć rzędy i dostrzec ewentualne błędy.

Włóczki dopasowane do drutów – jak to zrobić?

Zdecydowałeś się na konkretne włóczki? Czas dopasować do nich odpowiednie druty. Na szczęście – nie musisz zgadywać! Na obwolucie każdego motka podana jest preferowana grubość drutów. Przykładowo – dla 4 lub 4,5 mm idealny będzie motek Drops Merino Extra Fine, a 6 lub 7 mm – wełna Merino Superfine. Warto wiedzieć, że każda z tych propozycji jest odpowiednia również dla początkujących.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna