Pielęgnacja włosów – dlaczego warto wybrać odżywkę bez spłukiwania?

odżywki do włosów bez spłukiwania

Rynek produktów kosmetycznych jest bardzo bogaty, a szczególnie ważne wśród nich są odżywki, które, stosowane na co dzień, pomagają zachować włosy w dobrej kondycji oraz walczyć z różnego rodzaju trapiącymi je problemami. Wybierać można wśród odżywek przeznaczonych do spłukiwania, a także bez spłukiwania. Zalety tych pierwszych są jasne – nie obciążają włosów, a dlaczego warto stosować odżywki bez spłukiwania?

Skuteczne działanie

Odżywka, którą spłukuje się z włosów, ma na zadziałanie tylko określony czas, przy czym takie produkty często, obliczone na zadowolenie konsumentów, rekomendowane są do trzymania na głowie na przykład 3 minuty. To niewiele, gdy chce się, by produkt mocniej wpłynął na włosy. W takich przypadkach odżywki bez spłukiwania są lepszym wyborem, szczególnie gdy pasma są bardzo zniszczone, suche i wymagają regeneracji. Produkt pozostający na nich cały czas będzie aktywnie chronił je przed uszkodzeniami .

Poza tym odżywki do spłukiwania nie zawsze mają korzystny skład. Te w sprayu często są oparte na alkoholu, który wysusza. Odżywki, których się nie spłukuje, z zasady zapewniają skuteczniejszą pielęgnację.

Korzystne dociążenie

Wiele kobiet wystrzega się odżywek, których nie należy spłukiwać, obawiając się, że obciążą one ich włosy i przyspieszą przetłuszczanie. Łatwo można jednak uniknąć takich efektów, wystarczy wiedzieć, jak stosować odżywkę bez spłukiwania. Należy unikać nakładania jej u nasady włosów, a jeśli pasma są szczególnie skłonne do przetłuszczania, obciążania, cienkie i słabe, można nakładać preparat od połowy ich długości. Zresztą to końce włosów zwykle są w najgorszym stanie, a włosy u nasady – w najlepszym, więc w niczym nie zmniejszy to efektów działania preparatu.

Poza tym warto pamiętać, że dociążenie włosów, jakie zapewnić może odżywa bez spłukiwania, często jest korzystne. Daje znakomity efekt w przypadku włosów niezdyscyplinowanych, puszących się oraz w przypadku odstających pojedynczych kosmyków. Jest to oznaka zniszczenia włosów, a po nałożeniu odżywki wygładzone pasma od razu wyglądają zdrowiej i piękniej.

Oszczędność czasu

Nie da się ukryć, że stosowanie odżywki do włosów, którą należy spłukiwać wymaga sporo czasu, nawet gdy trzyma się ją na głowie tylko chwilę – przecież trzeba jeszcze ponownie spłukać włosy (a to oznacza też większe zużycie wody). Odżywkę bez spłukiwania wystarczy zaś rozprowadzić na wilgotnych, osuszonych ręcznikiem włosach – i gotowe!

Lista profesjonalnych odżywek do włosów, które nie obciążają i nie wymagają spłukiwania dostępna jest na stronie Hairstyler.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna