Odzież do biegania zimą – Kurtki sportowe damskie, czapki, szaliki, bielizna termoaktywna

Istnieje przynajmniej kilka sposobów, by nie poddawać się zimowej stagnacji. Jednym ze sposobów jest utrzymywanie ciała w formie i regularne ćwiczenia. Sprawa jest oczywiście utrudniona – zwłaszcza gdy temperatura spadnie poniżej zera, a warunki atmosferyczne nie sprzyjają bieganiu po świeżym powietrzu. Zlodowaciałe chodniki, wiatr, śnieg – to wszystko może skutecznie nas zniechęcić do podejmowania aktywności fizycznej. Wystarczy jednak odrobina samozaparcia i odpowiedni strój, by móc ćwiczyć nawet w najgorszych warunkach. Samozaparcie to indywidualna kwestia każdego z nas, ale o stroju co nieco przeczytacie w poniższych akapitach. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kurtki sportowe damskie do biegania w zimie

Kurtki sportowe damskie muszą spełniać szereg wymogów, by nadawać się do biegania w okresie zimowym. Nie mogą być ani zbyt ciężkie, ani zbyt grube, bo ograniczą nasze ruchy. Jednocześnie muszą być ciepłe i przewiewne – inaczej albo się zgrzejemy już na samym początku biegu, albo zmarzniemy w jego trakcie. Kurtki zimowe do biegania dla kobiet mogą być wypełnione włóknami ciągłymi lub ciętymi – te pierwsze nie tylko dobrze chronią przed zimnem, ale również przed wilgocią. Kurtki z poliestru lekkie, miękkie, szybko schną i łatwo się je pierze, jednak gdy temperatura spadnie grubo poniżej zera, to mogą się one okazać niewystarczające.

Buty, dzięki którym nie skręcimy sobie kostki

W zimie chodniki bywają oblodzone, co może łatwo prowadzić do upadku. Wybierając buty do biegania w zimie, zwróćmy uwagę na powłokę membranową i głęboki bieżnik. Ta pierwsza sprawi, że buty nie będą przemakały – zawsze będą ciepłe i suche. Z kolei głęboki bieżnik, pełen licznych wypustek, zapewni nam dobrą przyczepność do podłoża, co pozwoli nam uniknąć potknięć, poślizgów i upadków. Biegacze lubiący najbardziej ekstremalne warunki mogą wyposażyć się w buty z metalowymi kolcami i ochraniaczami na kostki – dzięki nim żadna trasa nie będzie stanowić dla nich problemu, niezależnie od głębokości śniegu i grubości warstwy lodu, która pokrywa trasę biegową.

Odzież do biegania zimą

Choć damskie sportowe kurtki zimowe i odpowiednie obuwie to podstawa sukcesu, nie możemy zapominać o innych akcesoriach. Bielizna termoaktywna, szaliki, rękawiczki, czapka – bez tych elementów garderoby trudno sobie wyobrazić satysfakcjonujący i w pełni bezpieczny bieg w zimie. Dlatego nie powinniśmy o nich zapominać.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna