Nowy trend modowy – biżuteria z wzorami molekuł szczęścia

Biżuteria coraz częściej nie służy jedynie do uzupełnienia i ozdobienia kreacji, ale coraz częściej jest też sposobem na wyrażenie siebie i pokazanie światu swoich zainteresowań lub emocji. Pod koniec 2020 roku na polskim rynku pojawiła się marka feliĉa molekulo, która oferuje srebrną biżuterię z motywami wzorów chemicznych. Nie są to byle jakie wzory, ponieważ są wzory hormonów i neuroprzekaźników, które odgrywają dużą rolę w regulowaniu zdrowia psychicznego i samopoczucia. Różne właściwości poszczególnych molekuł mogą służyć właśnie podkreśleniu swoich cech (lub cech do których dążymy), a także wzbudzić zainteresowanie wielu osób.

Srebrna biżuteria z motywami wzorów chemicznych

Feliĉa molekulo ma w ofercie naszyjniki, kolczyki, pierścionki i bransoletki. Ich produkty są produkowane w polskim zakładzie ze srebra próby 925 bez niklu (przyjaznego dla alergików). Portfolio produktów obejmuje biżuterię z czystego srebra, ale też warianty z powłoką galwaniczną z żółtego (24K) lub różowego (18K) złota.

Marka stara się być jak najbardziej przyjazna dla środowiska i minimalizować pozostawianie śladów, które są charakterystyczne dla tradycyjnych biznesów e-commerce. Biżuteria trafia do użytkowników w stylowych, czarnych pudełeczkach z logo, które w dotyku przypomina skórę, jednak w rzeczywistości jest wykonane z wykorzystaniem ekologicznych surowców z certyfikatem FSC.

Jakie wzory przedstawia biżuteria?

Zdecydowanym bestsellerem jest wzór serotoniny. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który działając w naszych mózgach powoduje m.in. uczucie błogiego szczęścia i spełnienia. Dzięki serotoninie czujemy się dobrze i stabilnie emocjonalnie. Niedobór serotoniny jest uważany za potencjalną przyczynę rozwoju depresji. Więcej o tym cudownym neuroprzekaźniku przeczytasz tutaj: https://grananerwach.pl/slownik-pojec/serotonina/

Jakie wzory poza serotoniną są w ofercie feliĉa molekulo?

  • Dopamina – druga z molekuł szczęścia. Powoduje uczucie motywacji i satysfakcji, poprawia koncentrację, a także uczestniczy w wywoływaniu uczucia zakochania i pożądania.
  • Kofeina – psychoaktywna substancja występująca głównie w kawie. Zmniejsza odczuwalne zmęczenie, dodaje energii, a także ma wiele innych właściwości prozdrowotnych.
  • Estogen – płciowy hormon kobiecy. Odpowiada za rozwój charakterystycznych żeńskich cech, tych fizycznych i emocjonalnych.
  • Testosteron – uważany za męski hormon, ale i w zdrowiu kobiety ma niebagatelną rolę. Testosteron daje kobietom odwagę i pewność siebie, podnosi popęd seksualny i wzmacnia ciało fizycznie.
  • Adrenalina – stymulujący hormon akcji, towarzyszący nam podczas intensywnych przeżyć

Sklep tej marki bardzo szybko zdobył duże zainteresowanie. Biżuteria z wzorami chemicznymi jest popularna zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, gdyż jest ciekawym i oryginalnym pomysłem na prezent np. na walentynki, dzień kobiet, rocznicę ślubu, święta lub urodziny.

Poniżej kilka fotografii tej wyjątkowej biżuterii, a pełną ofertę sklepu sprawdzisz pod tym linkiem: https://molekulo.eu/sklep/

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna