Naucz się nowych umiejętności w Nowym Roku!

Naucz się nowych umiejętności w Nowym Roku

Czujesz, że symboliczne przejście ze starego do nowego roku jest dobrą okazją do powzięcia postanowień? Nie tylko Ty tak myślisz. Wiele osób właśnie teraz decyduje się na postawienie sobie celów i wyzwań na nadchodzące 365 dni, z nadzieją, że owe nie zostaną porzucone już po kilku tygodniach. My również jesteśmy entuzjastami zmian i wierzymy, że wkroczysz w 2023 z nową energią, która pozwoli Ci na podjęcie nowych umiejętności. Podpowiadamy, dlaczego warto rozwijać się artystycznie i co daje przyswojenie nowych umiejętności. Zapraszamy!

Po co uczyć się nowych umiejętności?

Jeśli na co dzień pracujesz umysłowo, nauka umiejętności manualnych sprawi, że Twoja głowa odpocznie i wejdzie w zupełnie inny tryb działania. Zajęcia, takie jak np. wyplatanie makramy czy malarstwo na płótnie pozwalają wejść w stan głębokiego wyciszenia, a nawet medytacji, ale równocześnie są świetną gimnastyką dla mózgu. Nie można zapominać, że coraz więcej z nas ma na co dzień problem ze stresem i nie potrafi znaleźć ukojenia. Znalezienie nowych zainteresowań jest doskonałą receptą na ten stan. Nauka rzemiosła wiąże się również z korzyściami, które wykraczają ponadto, o czym była już mowa. Gdy zdecydujesz się np. na kursy szycia lub ceramikę, uzyskasz cenioną umiejętność, którą możesz rozwijać i udoskonalać, a w wyniku tego zmienić swoją ścieżkę zawodową i np. otworzyć sklep ze swoimi dziełami.

Nowe wyzwania

Nigdy nie jest za późno, żeby próbować nowych rzeczy i odkrywać nowe zainteresowania. Najciekawsze jest to, że już proces poszukiwania może nieść za sobą wiele radości. Nie musisz wiedzieć dokładnie już na starcie, czego chcesz się nauczyć. Spróbuj kilku warsztatów i dowiedz się czegoś o sobie. Może odnajdziesz przyjemność w kaligrafii? A może zainteresuje Cię haft? Co najlepsze – wszystkie warsztaty od FEBLIK są prowadzone przez prawdziwych pasjonatów, którzy będą czuwać nad Twoim rozwojem i na pewno nie przeoczą Twojego potencjału. Nie zniechęcaj się, jeśli nie trafisz za pierwszym razem – odwiedź kilka warsztatów. To również świetna okazja do nawiązania ciekawych znajomości i wysłuchania rekomendacji zajęć artystycznych od innych członków spotkań. Zwykle osoby, które uczęszczają na tego typu warsztaty, nie znajdują się tam przypadkowo i na pewno znajdziesz z nimi wiele wspólnego.

Przeczytaj także:  3 powody, dla których Twój list motywacyjny jest źle napisany

Od czego zacząć?

Najlepiej od początku! Zauważ, że w ofercie FEBLIK znajdziesz kursy od podstaw, takie jak „Mój ceramiczny debiut” lub „Sitodruk od podstaw”. Nie musisz specjalnie się przygotowywać, aby odbyć takie zajęcia, gdyż są one skrojone pod Twój pierwszy raz. Dodatkowo możesz filtrować zajęcia według ilości osób na warsztatach i zdecydować się np. na zajęcia indywidualne lub w parze (możesz zabrać partnera lub przyjaciela).

Co zabrać na zajęcia? Zauważ, że każdy kurs na stronie FEBLIK jest dokładnie opisany i zawiera informacje na temat czasu trwania kursu, ale też rzeczy, które należy ze sobą zabrać, a także tego, co będzie na zajęciach zapewnione przez organizatora. Dodatkowo zawsze chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości i wszelkie pytania. Trzymamy kciuki za Twój start i znalezienie nowej pasji!

Informacja prawna