Naszyjniki różańce ze stali nierdzewnej – jaki wybrać?

Męska modna coraz śmielej idzie do przodu. Jesteśmy już przyzwyczajeni do męskiej biżuterii w formie bransoletek na nadgarstkach i ciekawych ozdób w formie zawieszek- naszyjników. Obecnie styliści i projektanci biżuterii proponują coś zupełnie ekstrawaganckiego. Coś co cieszy oko swoim pięknem i zarazem wzbudza kontrowersje. Mówimy tutaj o naszyjnikach w postaci różańca.

Jeszcze do niedawna różaniec kojarzyliśmy tylko i wyłącznie z osobistą rzeczą służącą do odmawiania konkretnych modlitw. To symbol wiary i nadziei dla osób wyznających różne religie. I nie tylko są to religie chrześcijańskie. Różaniec ma też swoje korzenie w buddyzmie i hinduizmie. Nie jest to rzecz święta, jest to jedynie „narzędzie” pomocne w odmawianiu modlitwy. Tak jak krzyżyk i inne symbole religijne wkroczył w strefę mody i pojawia się w męskich stylizacjach.

Stal nierdzewna i wykonane z niej różańce naszyjniki

Różaniec męski w formie naszyjnika to ozdoba masywna i rzucająca się w oczy. Nie są delikatne łańcuszki a sporych rozmiarów łańcuchy. Zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej w kolorze złotym lub srebrnym. Czym różnią się od tradycyjnych różańców? To naszyjniki do codziennego użytkowania. Muszą być zatem solidne. Nie są jak tradycyjne różańce wykonane ze zwykłego stopu metali i drewnianych paciorków. Stal chirurgiczna to metal idealny na takie ozdoby. Nie trzeba się martwić o zerdzewienie, bo stal jest odporna na działanie wody. Nie trzeba też martwić się o alergie, bo stal jest hipoalergiczna. W łatwy sposób się ją pielęgnuje i czyści. Nie traci też blasku pod wpływem użytkowania.

Naszyjniki różańce – jakie są modne i gdzie je kupić?

W ofercie sklepów internetowych z męską biżuterią znajdziesz kilka ciekawych propozycji. Marka zubiro oferuje kolekcję męskich naszyjników różańców, które możesz zobaczyć tutaj: https://zubiro.com/naszyjnik-rozaniec. To ekstrawaganckie modele, które zdecydowanie wzbudzą zainteresowanie i przyciągną wzrok. Znajdziesz wśród nich tradycyjne łańcuszki z klasyczną ozdobą w formie krzyżyka pod grawer, ale też te nietypowe, gdzie centralnym punktem będzie ręka kościotrupa, krucyfiks z kościotrupem trzymającym w rękach gitarę lub różaniec z nabojem, który posiada funkcję skrytki. Możesz tam włożyć liścik z informacją lub wsypać prochy.

Z naszyjnikiem różańcem możesz się modlić

Naszyjniki różańce oprócz funkcji podstawowej jaką mają pełnić czyli zdobniczej, posiadają także funkcję jak tradycyjny różaniec modlitewny. Zbudowane są tak samo jak różańce, które możesz zakupić w sklepie z dewocjonaliami. Mają taką samą ilość paciorków, po których możesz przesuwać palce i liczyć zdrowaśki. Pamiętaj, że różaniec to tylko „narzędzie” pomocne w odmawianiu modlitwy. Nie jest to rzecz święta, dlatego właśnie przeniknęła do świata mody.

Naszyjniki różańce są piękną i stylową ozdobą męskich stylizacji. Mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjny łańcuch lub razem z nim wystąpić w duecie. Twórz własne zestawy, kombinuj i dobieraj dodatki do odzieży według własnego gustu. Czasami możesz zaszaleć i wybrać coś bardziej ekstrawaganckiego, coś właśnie takiego jak naszyjnik różańcowy.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna