Na co zwracać uwagę przy zakupie pierścionka zaręczynowego?

Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej sięga po różnego rodzaju biżuterię. Szczególnym rodzajem biżuterii są jednak pierścionki zaręczynowe. Zanim jednak sięgniemy po konkretny pierścionek, warto zastanowić się nad tym, jaki powinien on być. Dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie kilku lub nawet kilkunastu różnych ofert, zanim dokonamy zakupu konkretnego pierścionka.

Jaki kruszec wybrać?

Pierścionki zaręczynowe znajdziemy w każdym sklepie jubilerskim, zarówno tym internetowym, jak i stacjonarnym. Największą popularnością cieszą się rzecz jasna pierścionki ze złota. Nie oznacza to jednak, że każdy decyduje się na biżuterię z klasycznego złota. Dość sporym uznaniem cieszą się pierścionki wykonane z białego złota, które uchodzi za nowoczesne i ponadczasowe.

Wiele osób stawia także na pierścionki wykonane ze złota różowego. Srebrne pierścionki są zdecydowanie mniej popularne, ale miłośnicy tego szlachetnego kruszcu są im wierni. Warto więc zwrócić uwagę na to, jaką biżuterię ceni sobie nasza partnerka. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze można dyskretnie wypytać ją o preferencje.

Pierścionek z brylantem czy z innym kamieniem szlachetnym?

Najpopularniejsze są oczywiście pierścionki wysadzane brylantami. Stały się one wręcz synonimem pierścionków zaręczynowych. Nie oznacza to jednak, że każda przedstawicielka płci pięknej przepada za biżuterią zdobioną tym właśnie rodzajem kamieni szlachetnych. Niektóre kobiety wolą kamienie o żywych kolorach. Na szczęście, interesujących możliwości jest całe mnóstwo.

Można zdecydować się na pierścionek z tajemniczym szmaragdem, a także na biżuterię wysadzaną agatami czy cytrynami. Miłośniczkom koloru niebieskiego, do gustu przypadnie na pewno pierścionek wysadzany szafirami. Rozmiar kamienia szlachetnego jest tak naprawdę kwestią drugorzędną.

W sklepach jubilerskich dostępnych jest całe mnóstwo pięknych pierścionków w rozmaitych przedziałach cenowych. Każdy, kto planuje romantyczne oświadczyny znajdzie więc rozwiązanie idealne dla siebie. Jeżeli zależy nam na ofercie atrakcyjnej pod względem cenowym, jak i jakościowym, przejrzyjmy kilka różnych ofert przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego należy bezwzględnie zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar. Najprostszym sposobem ułatwiającym dobór odpowiedniego rozmiaru jest pożyczenie pierścionka partnerki.

Warto zabrać go ze sobą do jubilera i poprosić o wskazanie pierścionków w tym samym rozmiarze. Jeśli jednak rozmiar pierścionka mimo to nie będzie odpowiedni, zawsze będzie można go zmniejszyć. Lepiej zakupić za duży pierścionek zaręczynowy niż taki, który będzie zbyt ciasny.

Należy również pamiętać o tym, że liczy się przede wszystkim gest. Partnerka na pewno ucieszy się z pierścionka oraz z oświadczyn. To, czy pierścionek będzie posiadał odpowiedni rozmiar, jest kwestią drugorzędną. Niemniej jednak warto dołożyć starań, aby pierścionek jak najlepiej pasował na serdeczny palec naszej wybranki.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna