Must have w szafie Twojego dziecka – komplet dresowy

Dres dziecięcy to bez wątpienia najwygodniejsze ubranie dla malucha. Idealnie sprawdza się nie tylko podczas zabawy, ale również jako strój do przedszkola i później do szkoły. Odzież dresowa dla dzieci jest dostępna niemal w każdym sklepie z ubrankami dla najmłodszych.

Jak wybrać dres dla dziecka?

Dresy należy dobierać ze względu na kilka parametrów. Ważny jest nie tylko wiek czy wzrost dziecka, ale także jego płeć. Dresy dziewczęce różnią się z reguły od kompletów dla chłopców barwą, a także motywem przewodnim umieszczonym na materiale. Choć w ostatnich latach, w modzie dziecięcej dużą popularnością cieszy się minimalizm, nadal można kupić dresy ozdobione wzorami i postaciami z bajek. Nie ulega wątpliwości, że dziecko znacznie chętniej będzie nosiło komplet dresowy, który bardziej przypadnie mu do gustu.

Z jakiego materiału kupić dres dziecięcy?

Obecnie na rynku dostępne są dresy dziewczęce i chłopięce wykonane z różnych typów materiałów. Oczywiście wybór najlepszego kompletu zawsze zależy od indywidualnych preferencji dziecka,. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie tkaniny zachowują się tak samo w zetknięciu z brudem. Różnią się także wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz oddychalnością. W przypadku bardzo aktywnego dziecka te dwa ostatnie parametry są niezwykle ważne.

Wśród najbardziej popularnych modeli, można wyróżnić:

  • dres ortalionowy – kojarzony najczęściej z kolorowymi strojami z lat 90; jego zaletą jest wyjątkowa lekkość i wygoda użytkowania.
  • dres bawełniany – materiał ten ma mnóstwo zastosowań i jest najchętniej wybierana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych; zapewnia również odpowiednią cyrkulację powietrza na skórze dziecka
  • dres welurowy – jest to wersja nieco bardziej elegancka i przeznaczona na chłodniejszą porę roku; materiał polecany głównie na dresy dziewczęce, świetnie sprawdza się zarówno podczas zabawy w domu, jak i na świeżym powietrzu
  • dres z mieszanek materiałów – najczęściej jest to połączenie modalu z wiskozą lub też bawełny z poliamidem; ten typ tkaniny słynie z wytrzymałości i elastyczności.
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna