Modna biżuteria – trendy 2020

Mogłoby się wydawać, że biżuteria, w przeciwieństwie do odzieży, nie podlega wpływom różnych trendów. Jest jednak inaczej – choć klasyka jest zawsze w cenie, to jednak wyraźnie widać, jak zmieniają się rodzaje i style biżuterii. Najchętniej wybiera-ne są ozdoby minimalistyczne oraz celebrytki o charakterze geometrycznym lub też z motywami zwierzęcymi, widać też, że do łask wraca złoto w zupełnie nowych odsło-nach oraz kamienie szlachetne, które nabrały lekkości i nowoczesnego stylu.

Minimalistyczna biżuteria – skromna, ale stylowa

Obecnie biżuteria nie coraz rzadziej traktowana jest jako dodatek i dopełnienie stylizacji, a częściej staje się jej integralną częścią nie stroju, a osobowości. Dlatego kobiety chętnie sięgają po skromne, drobne elementy ozdobne, które pasują do ich charakterów czy zainteresowań, stają się swoistymi codziennymi amuletami, z którymi nie trzeba się rozstawać – zawsze dobrze się prezentują i pasują do wielu okazji. Przykładem takiej modnej biżuterii może być np. naszyjnik kotek, skromny, ale dużo mówiący o jego właścicielce – jest delikatny, a zarazem z pazurem, wyraźna kocia linia nie pozostanie niezauważona, zaś lekkość zawieszki czyni z niej subtelną i lekką ozdobę.

Minimalistyczna biżuteria pozwala też na łączenie ze sobą różnych elementów, które charakteryzują się taką samą lekkością i delikatnością. Małe kolczyki w postaci wkrętek nie będą się rzucały w oczy, za to dotknięte promieniem słońca będą pięknie rozświetlały twarz. Podobnie będzie z bransoletką – skromną, niewielką, ale będącą atrakcyjnym dodatkiem. Dużym wyborem minimalistycznej biżuterii mogą się pochwalić internetowe sklepy jubilerskie, takie jak Savicki.pl.

Przeczytaj także:  Jak być modną na wiosnę?

Celebrytki – biżuteria nie tylko dla sław

Ciężko powiedzieć, skąd wzięła się nazwa tego rodzaju ozdób. Zapewne modę na nią zapoczątkowały gwiazdy kina i muzyki, które swoimi stylizacjami wyznaczają nowe ścieżki mody, także dla biżuterii. Skromne, delikatne zawieszki to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Niektóre mają jasną symbolikę, jak znak nieskończoności czy krzyżyk lub też inspirowane są naturą, jak wspomniany kotek czy psia łapka.

Bardzo modne są złote kolczyki, które zachwycają swoją delikatnością i szykiem. Wysadzane kolorowymi kamieniami, stanowią idealne uzupełnienie wielu stylizacji, zarówno casualowych, jak i wieczorowych. Tutaj także z łatwością można znaleźć kolczyki celebrytki, jak i klasyczne, eleganckie drobne „oczka”, które pięknie ozdobią ucho.

A jeśli kolczyki, to i złota bransoletka będzie jak znalazł! Szczególnym zainteresowaniem cieszą się delikatne łańcuszki zdobione skromnymi zawieszkami, które idealnie sprawdzą się na prezent – serduszko, anielskie skrzydło czy też okrągła blaszka są jednymi z najbardziej popularnych modeli.

Modna biżuteria dla każdej kobiety!

Biżuteria to coś więcej niż dodatek – to manifest kobiecości, podkreślenie charakteru, coś zarazem bardzo intymnego, bliskiego ciału, a z drugiej strony będącego głosem wnętrza duszy, sporo mówiącym o osobowości. Modna biżuteria to taka, w której kobieta czuje się wyjątkowo i atrakcyjnie i która stanowi element nie jej stroju, a codzienności.

Informacja prawna