Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się poprawą wyglądu i jakości życia zdrowych pacjentów. Skupia się przede wszystkim na profilaktyce starzenia, a w późniejszym okresie również działaniach rekonstrukcyjnych mających odtworzyć stan sprzed tego procesu. W medycynie estetycznej wykorzystuje się przede wszystkim metody nieinwazyjne lub o niskim stopniu inwazyjności.

Skąd popularność medycyny estetycznej?

Troska o młody i atrakcyjny wygląd towarzyszy ludziom od zawsze. Pierwsze zabiegi estetyczne wykonywano już w starożytności. Rozwój współczesnej medycyny estetycznej rozpoczął się jednak dopiero w 2. połowie ubiegłego wieku, a za naukę medyczną po raz pierwszy uznano ją w latach 70. we Francji. Od tamtej pory dziedzina ta stale ewoluuje i zyskuje wielu nowych zwolenników. Początkowo z zabiegów estetycznych korzystały przede wszystkim gwiazdy kina, telewizji i estrady. Dziś decyduje się na nie coraz więcej osób. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest chęć jak najdłuższego zachowania młodej cery i walka z pierwszymi oznakami starzenia. Jednymi z najpopularniejszych metod stosowanych w medycynie estetycznej są mezoterapia, peelingi chemiczne i wypełniacze.

Na czym polega mezoterapia i peelingi chemiczne?

Mezoterapia należy do najpopularniejszych zabiegów, które można wykonać na twarzy, gdy skutki starzenia stają się bardziej widoczne. W jej obrębie wyróżnić możemy dwa typy zabiegów – igłowe i bezigłowe. Pierwsza wykorzystuje impulsy elektryczne, aby zwiększyć wchłanianie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Druga umożliwia podskórne wprowadzenie różnych substancji odżywczych (np. witamin, antyoksydantów). Peelingi chemiczne dzieli się na powierzchowne, średnio-głębokie i głębokie. One również zwiększają przenikanie substancji stosowanych na skórze do jej głębszych warstw, rozjaśniają ją i wygładzają. Poprawiają ponadto na jakość włókien elastynowych i wspomagają pogrubienie żywych warstw naskórka oraz skóry właściwej.

Przeczytaj także:  Jak wybrać idealny szampon do włosów?

Czym są wypełniacze tkankowe i jak się je stosuje?

Wypełniacze tkankowe zyskują coraz większą popularność wśród klientów gabinetów medycyny estetycznej. Zabiegi te wykonuje się między innymi w celu skorygowania kształtu twarzy, zmniejszenia zmarszczek mimicznych i wypełnienia większych bruzd. Wypełniacze można podzielić na nietrwałe i trwałe. Do pierwszej grupy zalicza się na przykład własną tkankę tłuszczową pacjenta, osocze i kwas hialuronowy. Do korygowania zmarszczek mimicznych, przede wszystkim wokół ust i oczu bardzo często wykorzystuje się toksynę botulinową, czyli botoks.

Więcej znajdziesz na https://www.emc-sa.pl/uslugi/medycyna-estetyczna

Dodaj komentarz

Informacja prawna