Kompletujemy zestaw galanterii skórzanej! Co musi się w nim znaleźć?

Dodatki i ozdoby wykonane z naturalnej skóry określane są zbiorczo jako galanteria skórzana. Niektórym kojarzy się ona jednoznacznie z elegancją i specjalnymi okazjami, jednak współcześnie wyroby tego rodzaju mają różny charakter. Niektóre wyglądają dość surowo, co sprawia, że galanteria skórzana coraz częściej wybierana jest przez mężczyzn. Aby skumulować wrażenia estetyczne, warto pokusić się o stworzenie ciekawego kompletu. Postanowiliśmy doradzić w tej sprawie wszystkim początkującym w temacie galanterii!

Pasek – klasyczny i casualowy

Pasek do spodni ma oczywiście bardzo konkretną rolę. Jego zadaniem jest nie dopuścić do zsunięcia się tej części garderoby. To również jeden z najważniejszych dodatków modowych. Jakość tego typu akcesoriów bardzo dobrze świadczy o guście i poczuciu stylu użytkownika. Paski męskie różnią się zasadniczo od damskich. Są grubsze, szersze i solidniejsze. Najlepsze modele nie przecierają się i długo zachowują pierwotny wygląd. Ten element galanterii może być w zasadzie częścią garnituru lub znajdować zastosowanie w bardziej casualowych stylizacjach. Paski nie są aż tak ważne w stylizacjach kobiet – panie preferują modele jednolite, niewyróżniające się.

Torba dla kobiet i mężczyzn

Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami czy pracownikami, potrzebujemy czegoś do codziennego noszenia potrzebnych przedmiotów. Świetnie tę funkcję wypełnia torba lub torebka. Oczywiście dla Panów nie jest ona aż tak istotna. Przeważnie noszą oni ze sobą dużo mniej rzeczy, nie traktują tego elementu galanterii jako szczególnie ważnego. Nie zmienia to faktu, że również mężczyźni mogą wybierać spośród wielu ciekawych propozycji. Są one bardziej pragmatyczne, ale wciąż niezwykle estetyczne i podkreślające stylowość właściciela. Torebka to z pewnością najważniejszy element galanterii dla kobiet. Znajduje się w niej wszystko, co przy jakiejś okazji może się przydać: portmonetka, klucze i kosmetyki. Coś, co pełni tak odpowiedzialną funkcję, musi być również eleganckie!

Przeczytaj także:  W jaki sposób dobrać strój kąpielowy do figury?

Elegancki portfel

Tradycyjnie w portfelu nosimy pieniądze, często również zdjęcia najbliższych. Współcześnie większość transakcji wykonuje się za pomocą kart płatniczych. Nie można powiedzieć, że z tego powodu funkcja portfeli się zmieniła, ale ich projekty różnią się nieco od tych używanych jeszcze dwadzieścia lat temu. W modzie są portfele bardzo minimalistyczne, a producenci starają się, by wygodnie nosiło się je w kieszeni. Ta ostatnia potrzeba dotyczy oczywiście modeli męskich. Kobiety oczywiście trzymają ten element galanterii w torebce. Wygląd portfela jest dla nich szczególnie ważny, ponieważ jest to przedmiot często używany, a co za tym idzie – pokazywany postronnym. Damskie wersje są więc zdecydowanie częściej ozdobne, na przykład pikowane lub wykorzystujące motyw naturalnej, wężowej skóry.

Skompletowanie interesującego zestawu wyrobów kategoryzowanych jako galanteria może pozwolić wnieść nieco ożywienia do stylu bez potrzeby wymiany garderoby. Oczywiście użytych dodatków może być zdecydowanie więcej niż tylko wskazane powyżej, ale umiar jest w przypadku zestawiania galanterii cnotą.

Dodaj komentarz

Informacja prawna