Medaliki – niezapomniane pamiątki na lata

Medaliki to zawieszki wykonane ze srebra lub złota, zdobione poprzez wizerunki świętych postaci. Są częstym prezentem otrzymywanym podczas obchodzenia rozmaitych uroczystości chrześcijańskich. Stanowią symbol wiary noszącej je osoby. Obecne medaliki projektowane są w taki sposób, aby swoim wyglądem przypominały elegancką biżuterię i na co dzień prezentowały się w wyjątkowy sposób.

Jak dobrać medalik?

Medaliki i krzyżyki stanowić mogą doskonały upominek z okazji świąt, takich jak chrzest lub Pierwsza Komunia. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru rozważ jaką wielkość, kształt oraz kolor powinny posiadać.

Miłośnikom klasycznych rozwiązań z pewnością przypadnie do gustu złoty medalik o mniejszym rozmiarze. Nie musi on jednak posiadać typowej dla medalików formy. Warto sprawdzić medaliki złote i srebrne posiadające wizerunki świętych oraz aniołów umiejscowionych na tle serca oraz innych ciekawych kompozycji.

Istotną kwestią jest także postać widniejąca na medaliku. Najczęściej spotykanym wzorem jest wizerunek Matki Boskiej Cudownej, jednak spotkać można się z rozmaitymi wariantami – Matki Boskiej Częstochowskiej, Bolesnej lub Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus.

Dla młodszych dzieci proponowane są srebrne medaliki z Aniołem Stróżem. To wyjątkowo neutralny rodzaj medalika, który bez wątpienia sprawdzi się jako upominek z okazji dnia Chrztu Świętego i pozostanie z obdarowaną pociechą na długie lata.

Jeśli nie jesteś zainteresowany wyborem medalika ze świętym wizerunkiem, idealnym rozwiązaniem może okazać się zawieszka posiadająca różnego rodzaju symbole odnoszące się do najważniejszych wartości, takich jak wiara, nadzieja i miłość. Bez trudu odnaleźć można tego typu srebrne oraz złote medaliki w postaci połączenia serca, kotwicy i niewielkiego krzyża.

Warto dodać, aby zwrócić także uwagę na łańcuszek do medalika. Najważniejszą zasadą jest to, aby nie przylegał on zbyt ciasno do szyi posiadacza oraz zapewniał komfortowe użytkowanie w wielu innych aspektach. Jeśli chcesz aby pozostał ukryty pod ubraniem, zdecyduj się na dłuższy obwód. Dla kobiet i dzieci rekomendowane są modele o cieńszym i delikatnym splocie. Mężczyźni najczęściej chwalą sobie cięższe modele.

Dlaczego warto wybrać złote medaliki?

Podczas dokonywania zakupu, zwróć uwagę na jakość tworzywa, z jakiego został wykonane rozważane przez Ciebie medaliki. Złote modele dadzą Ci gwarancję na długie użytkowanie bez poniesienia jakichkolwiek uszkodzeń. Będą także odporne na wszelkie zarysowania.

Zdecydowaną zaletą złotych medalików jest brak zmiany ich koloru na czarny. Z upływem lat zakupiony model nie ulegnie czernieniu. Ten niechciany proces zauważalny jest tylko w przypadku kruszcu z domieszkami innych metali. Inwestując w jakość, Twój wydatek zwróci się w nienagannym wyglądzie produktu przez długie lata.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna