Materace piankowe i ich rodzaje. Czym różnią się nowoczesne akcesoria do spania?

Materace piankowe to jedne z najlepszych oraz najpopularniejszych materacy aktualnie dostępnych w sprzedaży. Do ich zakupu skłania wygoda spania, walory prozdrowotne oraz unikalne właściwości, które posiadają tylko dobrzej jakości akcesoria wykonane z pianki. Istnieje kilka rodzajów materacy piankowych, których cechy warto poznać, aby umiejętnie wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie. Czym różnią się poszczególne materace piankowe?

Popularne materace piankowe z lateksu

Materace lateksowe to jedne z najpopularniejszych materacy piankowych dostępnych w sprzedaży. Wytwarzane są w wyniku połączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem uzyskiwanym z drzewa kauczukowego. Na tle innych materacy wyróżniają się wysoką trwałością, dobrym dopasowywaniem się do kształtu ciała osoby śpiącej oraz wysoką sprężystością punktową, która doskonale wspiera kręgosłup podczas nocnego wypoczynku. Materace lateksowe są ponadto higieniczne oraz doskonale przepuszczają powietrze, co pozytywnie wpływa na komfort korzystania z nich oraz higienę snu.

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju materace lateksowe. Za dobry produkt tego rodzaju uznaje się taki, który zawiera w swoim składzie od 20 do 30% lateksu naturalnego. Warto zwrócić także uwagę na ilość oraz rozmiar otworów wentylacyjnych, w które wyposażone są materace lateksowe – im jest ich więcej i im są drobniejsze, tym lepsza wentylacja materaca oraz wyższy komfort naszego snu. Warto także wiedzieć, że pomimo twierdzeń wielu sprzedawców, materace lateksowe nie są antyalergiczne. Wynika to wprost z ich składu, którzy jest bogaty w białka będące alergenem. Znaczenie dla jakości materacy lateksowych ma także ich cena – tańsze akcesoria zwykle są słabszej jakości i z czasem mogą zacząć się kruszyć oraz niszczeć.

Nowoczesne materace piankowe poliuretanowe

Drugim, coraz popularniejszym rodzajem materacy piankowych są akcesoria wykonane z wysokiej jakości pianek poliuretanowych. Podzielić je możemy na zwykłe, wysokoelastyczne i termoelastyczne. Pianki zwykłe słabiej dopasowują się do kształtów ciała użytkownika oraz szybciej tracą swoje cenne właściwości. Pianki wysokoelastyczne z kolei zapewniają optymalne podparcie dla ciała podczas snu, są trwałe oraz posiadają doskonałe właściwości wentylacyjne. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nade wszystko cenią sobie wysoki komfort wypoczynku, są natomiast materace z pianki termoelastycznej. Tego typu akcesoria reagują na temperaturę ciała użytkownika dostosowując się do jego krzywizn. Sprzyja to rozluźnieniu mięśni oraz zapewnia maksymalny komfort wypoczynku.

Oprócz tego, nowoczesne materace piankowe mogą posiadać lub łączyć w sobie także inne, bardziej precyzyjne właściwości. Wśród akcesoriów tego typu znaleźć można bowiem materace antybakteryjne, wykonane ze specjalnych pianek ograniczających rozwój grzybów, pleśni oraz roztoczy. Dużym zainteresowaniem konsumentów cieszą się także materace piankowe z dodatkiem ekstraktów roślinnych (np. aloesu, oleju lawendowego itp.) oraz innych dodatków, które posiadają cenne właściwości zdrowotne oraz pozytywnie wpływają na jakość i komfort snu.

Zobacz koniecznie: https://fashionandbeauty.pl/z-kim-spimy-w-lozku-dzieci-kot-pies-i-niewidoczne/

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna