Krzem organiczny – pierwiastek życia

krzem organiczny

Mikroelementy odgrywają w organizmie człowieka niezwykle ważną rolę. Każdy pierwiastek odpowiedzialny jest za konkretne funkcje i spełnia określone zadania. Wśród nich niezwykle ważną rolę odgrywa krzem, bardzo często określany jako pierwiastek życia. Nie jesteśmy w stanie dostarczyć go w odpowiednich ilościach w pożywieniu, dlatego też tak ważna i istotna jest suplementacja. Krzem organiczny to obowiązkowy dodatek do codziennej, zbilansowanej diety. Dlaczego jest tak ważny? Za co odpowiada? Do czego może doprowadzić jego niedobór?

Właściwości krzemu w organizmie człowieka

Krzem odpowiedzialny jest za wiele funkcji w organizmie, dlatego też tak istotna jest odpowiednia jego ilość. Dla większości z nas jest on niezbędny dla dobrej kondycji włosów, paznokci, jak również i naszej skóry. W gruncie jednak rzeczy, jego działanie ma zdecydowanie szerszy obszar. Odbudowuje on właściwą polaryzację uszkodzonych komórek, zaopatrując je w ujemne i dodatnie ładunki, z jakich składa się każda zdrowa komórka żywa. Co więcej, bierze udział w syntezie kolagenu, elastyny, jak również i kwasu hialuronowego. Odgrywa niezwykle istotną rolę w leczeniu stanów zapalnych i trądziku. W kwestii zaś wyglądu – chroni przed przedwczesnym starzeniem się. Wybierając więc krzem organiczny, można uzupełnić ilość tego pierwiastka w organizmie, wpływając jednocześnie na doskonały wygląd i odpowiednią pracę organizmu.

Skutki niedoboru krzemu w organizmie

Nieodpowiednia ilość krzemu w organizmie może powodować mniej lub bardziej poważne dla zdrowia konsekwencje. Pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci na pierwszy rzut oka wydaje się być najbardziej widocznym. Pojawia się więcej zmarszczek, zwiększa się ilość cellulitu. Groźniejszymi skutkami jest deformacja stawów i kości, jak również miażdżyca.

Krzem organiczny – najlepsza suplementacja dla każdego

Choć krzem jest w pełni przyswajalny przez organizm w naturalnej postaci poprzez pożywienie, to jednak jego ilość w produktach jest zbyt niska, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek życia. Sięgając po suplement diety, zawierający krzem organiczny, można otrzymać najwyższej jakości produkt, w którego składzie znajduje się tylko woda i krzem organiczny. Dzienna porcja pozwala zaspokoić potrzeby organizmu na ten jakże ważny mikroelement dla każdego z nas. Włączając go w zrównoważoną, zdrową dietę można szybko osiągnąć doskonałe efekty. Jedyne, co trzeba sprawdzić, to ewentualne uczulenia na którykolwiek składnik suplementu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna