Krynica Morska – noclegi i apartamenty nad morzem idealne na urlop

Krynica Morska noclegi – widok na Krynicę Morską z lotu ptaka

Interesują Cię noclegi nad morzem? Apartamenty Krynica Morska to popularny wybór wśród miłośników tamtejszych kurortów. Od innych miejscowości nad Bałtykiem wyróżnia się przede wszystkim ciągnącą się na 25 kilometry plażą, na której w sezonie funkcjonuje aż 500-metrowe strzeżone kąpielisko. Nie można też zapominać o innych atutach tej miejscowości, do których zalicza się m.in. bardzo ciekawa zabudowa oraz komfortowe apartamenty przy plaży. Krynica Morska to naprawdę ciekawe miejsce na krótszy i dłuższy urlop!

Noclegi Krynica Morska – apartamenty nad morzem w kurorcie z historią

Krynica Morska to miasto położone na Mierzei Wiślanej – między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską. Jest znaną i cenioną miejscowością turystyczną – z kąpieliskiem, czterema przystaniami morskimi oraz portem. Bez problemu można tam znaleźć również komfortowe apartamenty Krynica Morska. W takich miejscach jak np. Krynica Morska Continental można wypocząć w doskonałych warunkach.

Historia osadnictwa na terenie dzisiejszej Krynicy Morskiej sięga połowy XIII wieku. Przez lata obszar ten pozostawał pod władaniem Zakonu Krzyżackiego, należał do Gdańska i Elbląga. Jako miejscowość turystyczna Krynica Morska zaczęła rozwijać się w połowie XIX wieku, kiedy uruchomiono połączenie morskie z Elblągiem i Królewcem, wybudowano lepsze drogi, założono kanalizację, wodociągi i oświetlenie. Kolejna duża rozbudowa miasta miała miejsce już po II wojnie światowej, a dzisiejszy kształt przybrało w 1991 r. – wówczas ze wsi Krynica Morska, Nowa Karczma i Przebrno stworzono miasto.

Krynica Morska – noclegi z widokiem na morze i plażę

Noclegi w Krynicy Morskiej to doskonały pomysł na wakacje w typowo nadmorskim klimacie. Plaże w tej miejscowości są bardzo cenione przez urlopowiczów – ciągną się aż przez 25 kilometrów, a w sezonie letnim funkcjonuje tam aż 500-metrowe strzeżone kąpielisko, do którego prowadzi kilka zejść, m.in. od ul. Żołnierzy, Korczaka oraz Bałtyckiej. W okresie wakacyjnym plaża bezpośrednio w okolicach zejść bywa zatłoczona, ale wystarczy udać się nieco dalej, a robi się swobodniej.

Przeczytaj także:  W jakich lodówkach przechowywać wino?

Noclegi nad morzem w tym rejonie to doskonała okazja, by zobaczyć tzw. Wielbłądzi Garb – mierzącą 49 m n.p.m. najwyższą wydmę na Mierzei Wiślanej, z której widać zarówno Zalew Wiślany, jak i morze. Te unikatowe widoki można podziwiać ze znajdującej się na szczycie wydmy wieży widokowej.

Krynica Morska – apartamenty w pobliżu portu i latarni

Oczywiście plaża to niejedyna nadmorska atrakcja, jaką oferuje turystom Krynica Morska. Noclegi blisko morza w tym kurorcie należy koniecznie wykorzystać do odwiedzenia portu oraz latarni morskiej. Port w Krynicy Morskiej tworzą dwie przystanie: jachtowo-pasażerska oraz rybacka. Pierwsza z nich znajduje się we wschodniej części portu, druga – w zachodniej. Można tam przyglądać się różnego rodzaju jednostkom – rybackim kutrom, holownikom, wycieczkowcom, prywatnym jachtom oraz łodziom służb mundurowych. Wiele z nich oferuje usługi rejsów wycieczkowych.

Wynajmując apartamenty Krynica Morska, nie sposób nie zobaczyć tamtejszej latarni morskiej. Została ona zbudowana w 1951 r. – tuż obok ruin starej latarni wysadzonej przez Niemców w 1945 r. Ma ona 26,5 metra wysokości, a zasięg jej światła to około 35 kilometrów. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać całą okolicę: Zalew Wiślany, Zatokę Gdańską oraz Mierzeję Wiślaną. Przy ładnej pogodzie dostrzec można nawet teren obwodu kaliningradzkiego.

Klimatyczne noclegi nad morzem – Krynicka Morska i jej zabytki

Zabukowane apartamenty w Krynicy Morskiej to dobra okazja, by poznać nieco bliżej ciekawą zabudowę tego miasteczka. Interesujące są przede wszystkim budynki z początku XX wieku, głównie wille i pensjonaty, w których obecnie znajdują się miejsca noclegowe dla turystów. Jedną z architektonicznych perełek Krynicy Morskiej jest Cesarski Dwór – wierna rekonstrukcja zbudowanego w 1905 r. luksusowego hotelu pod tą samą nazwą. Mieści się on przy ul. Teleexpressu 3 – jedynej w Polsce ulicy noszącej nazwę tego popularnego programu informacyjnego.

Przeczytaj także:  Dodatki do spacerówek – 3 funkcjonalne gadżety dla każdego rodzica

Ważnym punktem na mapie zabytków Krynicy Morskiej jest także kościół Świętego Piotra Apostoła i Świętego Franciszka z Asyżu. Został on wybudowany tuż przed wybuchem II wojny światowej – poświęcono go 23 maja 1939 r. Warto obejrzeć jego ciekawą bryłę oraz pełne interesujących detali architektonicznych wnętrze.

Piękne nadmorskie widoki, ciekawe trasy spacerowe, interesujące miejsca do zobaczenia, komfortowe noclegi – Krynica Morska to dobre miejsce na urlop dla każdego. Coś dla siebie znajdą tam zarówno zakochane pary, rodziny z dziećmi, jak i seniorzy. Znajdź swój apartament nad morzem!

Informacja prawna