Komu pasują złote kolczyki?

kolczyki

Biżuteria to dodatek, w którym musimy czuć się dobrze. Na tym polu nie mogą istnieć żadne kompromisy. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dobrać ją do swojego stylu. Najlepiej widać to na przykładzie złotych kolczyków, które tak chętnie wybierają przedstawicielki płci pięknej. Trzeba pamiętać, że muszą pasować nie tylko do codziennego stylu, ale również urody. A to niestety jest często pomijane. Jak zatem określić jej typ? Na co zwracać uwagę? Z jakimi ubraniami je łączyć?

Typ urody – punktem wyjścia

Pierwszym czynnikiem, o którym należy pamiętać chcąc kupić złote kolczyki, takie jak np. https://www.viadem.pl/pol_m_BIZUTERIA_Kolczyki_Kolczyki-zlote-517.html jest określenie typu urody: czy jest w barwie ciepłej, czy zimnej. Czynnikami, które determinują wybór jest odcień skóry, włosów czy oczu. Kobiety o ciepłym typie urody mają oczy koloru zielonego lub brązowego oraz włosy w kolorze ciepłego blondu lub brązu. Z kolei o barwie zimnej mówimy wtedy, gdy oczy są popielate, niebieskie lub w odcieniach szarości, a włosy czarne lub ciemnobrązowe.

Typ urody a złote kolczyki

W złotej biżuterii najlepiej będą prezentowały się panie o ciepłej barwie urody. Reprezentują ją wiosna i jesień. Cechą charakterystyczną tej pierwszej jest porcelanowa cera, czasem z piegami, oczy w kolorze niebieskim, zielonym lub wpadających w szarość. A czym wyróżniają się panie o typie urody „jesień”? Przede wszystkim złocistą lub brzoskwiniową karnacją, rudymi, miedzianymi lub kasztanowymi włosami oraz oczami w kolorze brązu lub zieleni. Ich wyrazista uroda bardzo dobrze współgra ze złotymi kolczykami. Szczególnie, kiedy będą stylizowane na stare złoto. Czy to oznacza, że posiadaczki chłodnych typów urody muszą całkowicie zrezygnować ze złotej biżuterii? Nie, ponieważ złoto jest ponadczasowym i zarazem uniwersalnym kruszcem. Należy jednak pamiętać, że u pań o chłodnym typie urody złoto będzie podkreślało mankamenty na skórze. Jeśli zatem nie możemy pochwalić się gładką i promienną skórą, lepiej będzie postawić na dodatki w srebrnym kolorze.

Przeczytaj także:  Styl safari — odśwież garderobę tego lata!

Złote kolczyki – do jakich ubrań pasują?

Jaka garderoba pasuje do złotej biżuterii? Z takimi wątpliwościami borykają się miłośniczki tegoż kruszcu, albowiem wiedzą, że w przypadku złotych dodatków bardzo szybko o kicz i przesadzenie. Umiar powinien być zatem punktem wyjścia w tworzeniu codziennych stylizacji, albowiem tylko wtedy zapewni szyk, elegancję i wytworność. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem skupienie się na jednym, wyrazistym akcencie ubioru i połączenie go ze złotymi kolczykami.

Informacja prawna