Kamienie szlachetne w biżuterii – jakie są ich właściwości?

W dzisiejszych czasach wiele osób dalej wierzy w moc kamieni szlachetnych i postanawia mieć je zawsze przy sobie w postaci bransoletek lub naszyjników. W poniższym artykule spróbujemy krótko scharakteryzować jakie właściwości posiadają najpopularniejsze z nich.

Rodzaje kamieni szlachetnych

Istnieje wiele różnych rodzajów kamieni szlachetnych. Biżuterie z takimi klejnotami powinien mieć każdy dobry sklep internetowy z biżuterią. Warto wiedzieć też jakie kamienie są najpopularniejsze i dlaczego ludzie decydują się na zakup takiej biżuterii.

Szafir

Jest to królewski kamień, dzięki któremu w starożytnej Persji uważano, że niebo jest takie niebieskie poprzez odbicie się od niego promieni słonecznych. Bardzo często wykorzystywany jest do tworzenia bransoletek czy naszyjników. Najczęściej biżuteria z tym kamieniem dawana jest w prezencie dla małżonków na 45. rocznicę ślubu, która nazwana jest na cześć tego klejnotu. Kamień ten chroni przed różnego rodzaju czarami i działa uspokajająco.

Bursztyn

Półprzezroczysty kamień, który powstaje poprzez zastygnięcie żywicy pochodzącej z drzewa. Największe skupiska tego klejnotu znajdują się w okolicach Bałtyku. Twierdzi się, że kamień ten posiada moce uzdrawiające, pochłania negatywną energię i pomaga w pokonywaniu różnego rodzaju fobii. Najczęściej zdobi się nim bransoletki, kolczyki, pierścionki czy naszyjniki.

Topaz

Mówi się, że jest to kamień miłości. Najczęściej daje się go w prezencie na czwartą i dziewiętnastą rocznicę ślubu. Uważano, że pomaga on w walce z bezsennością oraz chciwością właściciela. Ponadto jest to kamień idealny dla podróżników.

Onyx

Jest to pewna odmiana kwarcu, stosowana do wytwarzania różnego rodzaju podstawek pod złoto. Aktualnie kamień ten jest bardzo popularny jeśli chodzi o biżuterie. Wytwarza się z niego bransoletki, kolczyki czy naszyjniki. Pięknie komponuje się ze złotem. Uważa się, że ma właściwości ochronne, blokuje negatywne emocje w związku oraz pomaga w utrzymywaniu harmonii.

Diament

Jest to najdrogocenniejszy i najrzadszy kamień szlachetny, jaki występuje na naszej planecie. Najczęściej wykorzystuje się go do wyrobu kolczyków, zawieszek do łańcuszków, a także do ozdabiania pierścionków. Uważa się, że diament ma właściwości lecznicze, pomaga w zdobywaniu sił witalnych, jak i również wytwarza wokół siebie mistyczną aurę niszczącą negatywne emocje, wytwarzane w naturalnym środowisku, w którym wszyscy razem żyjemy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna