Jakie są najpopularniejsze rodzaje manicure?

Manicure to zabieg, który jest oferowany w każdym salonie kosmetycznym. Poszczególne gabinety proponują swoim klientkom różne techniki wykonania manicure. Jeżeli nie wiesz, na którą z nich się zdecydować, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Omawiamy w nim najbardziej popularne rodzaje zabiegów manicure.

Czym jest klasyczny manicure?

Omawianie zabiegów manicure zaczniemy od metody klasycznej. W tym przypadku stylistka dba o zachowanie naturalnego kształtu paznokcia. Dlatego do piłowania używane są pilniki szklane i drobnoziarniste. Są one najlepsze do delikatnych paznokci. Istotnym etapem manicure klasycznego jest kąpiel dłoni w miseczce z wodą i oliwką. Dzięki temu można w łatwy sposób zmiękczyć skórki. To znacznie ułatwia ich usuwanie. Podczas zabiegu kosmetyczka wykonuje także peeling skóry dłoni. W kolejnym kroku specjalistka poleruje płytkę paznokcia, używając bloczku polerskiego. Przed samym nałożeniem lakieru kosmetyczka odtłuszcza powierzchnię płytki. Trwałość manicure klasycznego wynosi maksymalnie 10 dni.

Czym jest manicure biologiczny?

Wykonując manicure biologiczny, kosmetyczka nie wycina skórek. Usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka uzyskuje się z pomocą specjalnego płynu. Do usuwania skórek potrzebny jest także drewniany patyczek kosmetyczny. Ważnym etapem jest przycięcie paznokci przed nałożeniem lakieru. Niezbędne jest także przygotowanie pożądanego kształtu paznokcia i wypolerowanie jego powierzchni. W pierwszej kolejności kosmetyczka nakłada odżywkę, a następnie lakier do paznokci. Zabieg kończy się nawilżeniem dłoni oliwką. Trwałość manicure biologicznego wynosi około tygodnia.

Co to jest manicure hybrydowy?

Największą popularnością cieszy się niewątpliwie manicure hybrydowy. Lakiery hybrydowe cechują się trwałością oraz naturalnym wyglądem. W kwestii przygotowania paznokci manicure hybrydowy jest podobny do klasycznego. Przed nałożeniem bazy konieczne jest zmatowienie powierzchni paznokcia. Po nałożeniu baza jest utwardzana pod lampą UV lub LED. Następnie kosmetyczka nakłada lakier hybrydowy i również utwardza go pod lampą. Czas potrzebny na pełne utwardzenie lakieru wynosi 120 sekund. W ostatnim etapie nakładany jest top. Po utwardzeniu warstwy topu kosmetyczka przemywa powierzchnię paznokcia cleanerem i nakłada odżywkę na skórki. Trwałość lakierów hybrydowych wynosi nawet 3 tygodnie.

Przeczytaj także:  Endermologia – usuwanie tkanki tłuszczowej i cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej

Jak wykonuje się manicure żelowy?

Manicure żelowy wymaga odpowiedniego opracowania i odtłuszczenia paznokci. Ten rodzaj manicure pozwala swobodnie stylizować powierzchnię paznokci. Jego zaletą jest także długotrwały efekt, który nierzadko utrzymuje się nawet przez 3 tygodnie. Żel stosowany w trakcie zabiegu wzmacnia, odbudowuje i wyrównuje strukturę paznokcia. Po nałożeniu żelu należy go utwardzić pod specjalną lampą. Po utwardzeniu stylistka może nałożyć zwykły lakier lub hybrydę. Specjaliści zalecają manicure żelowy kobietom, które mają problemy z zapuszczeniem idealnej długości paznokcia.

Czym jest manicure japoński?

Ostatnim z omówionych zabiegów będzie manicure japoński. Jest on polecany kobietom, które mają kruche i łamliwe paznokcie. Ten zabieg jest również stosowany w przypadku paznokci z tendencjami do rozdwajania. Podczas zabiegu kosmetyczka usuwa skórki i skraca paznokcie, używając pilniczka. W kolejnym kroku za pomocą bloczka polerowana jest powierzchnia paznokcia. Po odpowiednim przygotowaniu płytki kosmetyczka wciera w nią pastę z minerałami i witaminami oraz specjalny puder. Jego zadaniem jest nabłyszczenie paznokcia i utrzymanie na jego powierzchni substancji odżywczych.

Wybór konkretnej metody manicure nie jest prostym zadaniem. Kluczem do sukcesu jest jednak zakup odpowiednich lakierów, płynów i akcesoriów do manicure. Duży wybór wysokiej jakości produktów oferuje sklep Duogel. Na stronie duogel.pl znajduje się bogata oferta lakierów hybrydowych, żeli, preparatów do pielęgnacji, urządzeń i akcesoriów do manicure.

Informacja prawna