5 skutecznych sposobów nawilżenia skóry

Zachowanie młodego wyglądu w dużej mierze zależy od kondycji skóry. Nawilżona i odżywiona skóra jest jędrna i zdrowa, a to właśnie od jędrności skóry uzależnione jest powstawanie zmarszczek. Wszystko zaczyna się od właściwego nawilżenia. Jak zatem nawilżać skórę, aby była jak najdłużej w dobrej kondycji, wyglądała młodo i zdrowo?

1. Systematyczność

Tu nie ma miejsca na słomiany zapał. Tylko systematyczne, codzienne nawilżanie skóry przyniesie oczekiwane efekty. Oczyszczanie kosmetykami przeznaczonymi do odpowiedniego typu skóry, nawilżanie z użyciem kremów, balsamów czy masła, złuszczanie peelingami mechanicznymi lub enzymatycznymi oraz ochrona przed promieniami UV, powinny być stałym elementem pielęgnacji nawilżającej.

2. Używanie kosmetyków o naturalnym składzie

Stosowanie odpowiednich kosmetyków to podstawa. Najlepsze efekty przynoszą kosmetyki naturalne. Zawierają one ekstrakty z roślin, oleje roślinne i witaminy, które dobroczynnie działają na skórę, w tym nawilżają, odżywiają i zmniejszają ryzyko podrażnień skóry. Są bezpieczne, a ich codzienne stosowanie przynosi spektakularne efekty.

3. Ochrona przeciwsłoneczna

To często ignorowany element pielęgnacji skóry, który jest także powiązany z utrzymaniem jej właściwego nawilżenia. Pod wpływem promieniowania UV dochodzi do degradacji włókien kolagenu i elastyny, w efekcie czego skóra traci jędrność, wiotczeje, pojawiają się głębokie zmarszczki. Działanie promieni UV prowadzi również do uszkodzenia warstwy lipidowej skóry, a w efekcie odparowywania wody z naskórka i przesuszenia skóry.

4. Oczyszczanie

Choć może się wydawać, że oczyszczanie skóry niewiele ma wspólnego z jej nawilżaniem, to już na tym etapie można dostarczyć skórze właściwego nawodnienia. Skórę twarzy warto oczyszczać kosmetykami naturalnymi o działaniu nawilżającym. Mogą to być pianki, pudry enzymatyczne oraz wody micelarne zawierające składniki aktywne o działaniu nawilżającym. Dopiero starannie oczyszczona skóra jest gotowa na aplikację kosmetyków nawilżających, takich jak masła, mleczka, kremy, serum czy maski nawilżające.

Przeczytaj także:  Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne?

5. Złuszczanie

Peelingi mają dla nawilżenia skóry szczególne znaczenie. Usunięcie martwego naskórka umożliwia otwarcie porów i pozwala substancjom nawilżającym wniknąć w głębsze warstwy skóry i dogłębne ją nawilżyć. Bez regularnego złuszczania i usunięcie martwych komórek, tworzących swoistą barierę utrudniającą wnikanie substancji aktywnych w głąb tkanek, skóra nie będzie w stanie w pełni wykorzystać składników zawartych w kosmetykach.

Dla właściwego nawilżenia skóry niebagatelne znaczenie ma także wewnętrzne nawadnianie poprzez spożywanie odpowiednich ilości wody, które są również doprowadzane do skóry.

Podobne posty:

Przeczytaj także:  Rytuał 3 kroków - poznaj filozofię marki Garnier
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jeśli spodobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco >> POLUB FashionAndBeauty.pl na facebook