Jak ubierać niemowlę latem?

Lato to czas największych wątpliwości dotyczących ubioru niemowlęcia. Z jednej strony wiemy, jak delikatnym organizmem jest nowo narodzone dziecko, z drugiej jednak wysokie temperatury powodują, że zastanawiamy się, jak zapewnić dziecku termiczny komfort. Jakie ubranka sprawdzą się najlepiej?

Ubranka niemowlęce na upały

Najważniejsza podczas wysokich temperatur jest przewiewność dziecięcych ciuszków. Powinny one być wygodne, niekrępujące ruchów w żaden sposób.”. Najlepiej sprawdzają się wszelkie ubranka z naturalnych włókien. Istnieje pewna zasada, zgodnie z którą dziecku ubieramy tyle samo warstw ubrań, ile ubiera na siebie jego mama plus jedna dodatkowa warstwa, którą najczęściej stanowi przykrycie. Wiele mam zastanawia się, czy podczas upałów należy przykrywać dziecko. Okazuje się, że podczas snu temperatura ciała niemowlęcia znacznie się obniża, okrycie jest więc jak najbardziej wskazane. Wiele dzieci lubi zwijać się w kokon nawet przy wysokich temperaturach, dlatego cieniutki ażurowy kocyk lub pielucha będą odpowiednie. Wybierając letnie ubranka dla niemowląt pamiętajmy o tym, by były dopasowane pod względem rozmiaru. Powinny być także zachowane w jasnych kolorach.

Co z czapeczką?

Dawniej twierdzono, że czapka na główce niemowlęcia jest absolutną koniecznością. Dzisiaj jednak wiemy, że kiedy dziecko leży w wózku, nie świeci na niego słońce, czapeczkę możemy zdjąć. Wyjątkiem są tutaj wcześniaki, które zazwyczaj mają pewne kłopoty z termoregulacją. Jeżeli natomiast dziecko przebywa na słońcu, cienka czapeczka chroni go przed jego promieniami, wówczas jest jak najbardziej wskazana.

Przeczytaj także:  Sen, który regeneruje

Brak pieluszki na spacerze

Każda mama dobrze wie, że bez pieluszki skóra dziecka lepiej oddycha. Rzeczywiście, warto pozwalać dziecku raz na jakiś czas poleżeć bez pieluszki. Na zewnątrz jednak nie jest to dobry pomysł. Wilgotna skóra owiana wiatrem z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do przeziębienia, nawet w środku lata. Zakładając maluszkowi pieluszkę podczas upałów, możemy jedynie lekko jej nie dopiąć. Spowoduje to lepszą cyrkulację powietrza i większy komfort malucha.

Gdzie znajdziemy godne polecenia ubranka dla malucha?

Kompletując odzież niemowlęcą warto postawić na sprawdzonych producentów. Produkty takich firm jak Pinokio, Eevi, Makoma szyte są przez firmy, które przez lata zdobyły zaufanie rodziców. Jeśli zależy nam dodatkowo na atrakcyjnej cenie warto zajrzeć do sklepów internetowych. Jednymi z najciekawszych są sklepy abc-bobasa.pl oraz wyprawkowy.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna