Jak przewijać noworodka? Sprawdź 4 sposoby!

Okres noworodkowy to piękny, choć wcale niełatwy czas w życiu każdego rodzica. Narodziny dziecka niejednokrotnie wzbudzają poczucie niepewności i zagubienia, przez co młodzi ludzie często zastanawiają się czy dadzą radę sprostać opiece nad małym potomkiem. Na szczęście wiedza i doświadczenie zdobywane na przestrzeni lat, otwierają dziś przed młodymi rodzicami różne możliwości. Podstawowe czynności związane chociażby z przewijaniem noworodka to obecnie wiele ułatwień. Z jakich zatem sprawdzonych rad/sposobów warto korzystać, aby czynność ta nie była źródłem stresu ani dla noworodka, ani dla rodzica?

Bądź powtarzalny

Małe dzieci jak nikt lubią rutynę, jako, że daje im ona poczucie przewidywalności i bezpieczeństwa. Wiążą się z tym:
– zmiana pieluszek o stałych porach
– odpowiednia częstotliwość przewijania
– stałe miejsce w domu, kojarzące się wyłącznie z przewijaniem.
Wszystko to bardzo pozytywnie wpływa na właściwy rozwój malucha. Jeśli kwestie te zostaną przemyślane odpowiednio wcześniej, przewijanie może odbywać się w naprawdę przyjemnej atmosferze.

Postaw na dobry przewijak

Powierzchnia do przewijania musi być przede wszystkim stabilna. W przypadku noworodków warto zadbać również o odpowiednie podkłady do przewijania. Rekomendujemy wybór takich materiałów, które będą pozostawały bezpieczne dla delikatnej skóry noworodka, a więc wykonane będą z miękkich, antyalergicznych oraz oddychających tkanin. Nie należy zapominać, że komfort przewijania to również dbałość o to, aby przewijak umieszczony został na odpowiedniej wysokości względem kręgosłupa osoby przewijającej.

Uzbrój się w cierpliwość i czas

W najmłodszym okresie życia większość emocji dziecko chłonie od rodziców. Czy warto zatem narażać je na stres i niepokój, które rodzą się właśnie wtedy, gdy się spieszymy? Nasze ruchy stają się wtedy mniej delikatne, a głos przybiera nieprzyjazną barwę. Tymczasem moment przewijania to przecież idealny czas na podtrzymanie bliskich więzi z dzieckiem, aby stymulować jego prawidłowy rozwój. Co należy przez to rozumieć?
– mówienie do malucha
– nawiązywanie kontaktu wzrokowego
– wspólnie słuchanie relaksacyjnej muzyki.Nie wolno też zapominać, że po każdym przewijaniu należy jeszcze znaleźć chwilę, aby pozwolić skórze dziecka pooddychać bez pieluszki…

Korzystaj z tego co niesie natura

Zdrowa skóra dziecka to radość z samego przewijania! Warto postawić tutaj na wyłącznie naturalne produkty przewidziane już od pierwszych dni życia maluszka, jak chociażby seria Bambo Nature. Produkty przyjazne dla środowiska będą zawsze przyjazne również dla najmłodszych. Dotyczy to nie tylko kosmetyków, ale i oczywiście pieluszek, które mają przecież kontakt ze skórą noworodka praktycznie przez cały czas.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna