Jak poprawić sobie życie łóżkowe?

Nie, nie mamy tu na myśli wygodniejszego materaca czy zmiany wystroju sypialni., chociaż to też co jakiś czas warto robić. Chodzi nam głównie o rzeczy, które można zrobić, by z życia intymnego czerpać więcej satysfakcji.

  • Aby było lepiej i milej

Seks w życiu (prawie) każdej pary pełni ważną rolę. Nie tylko wzmacnia przywiązanie czy bliskość, ale jest też po prostu źródłem przyjemności. Korzystny na psychiki, dla ciała, jak najlepszy dla obojga. Powstaje więc pytanie – co to znaczy „dobry seks”? Najprościej odpowiedzieć, że to taki, po którym oboje partnerów będzie czuło satysfakcję ze zbliżenia. Oczywiście nie dla każdego będzie on taki sam. Główne różnice występują między płciami, kobiece potrzeby w tym względzie są bardziej rozbudowywane i urozmaicone. W przypadku mężczyzn ważniejszym kryterium jest częstotliwość, ich partnerki stawiają zaś głównie na jakość. Kiedyś mówiło się, że orgazm, najlepiej równoczesny, jest wyznacznikiem dobrego seksu. Do tego się dążyło, chociaż to… mit. Wcale niekoniecznie trzeba szczytować, by mieć wysokiej jakości doznania, a równoczesny finisz jest dużo częściej spotykany w książkach czy filmach, niż w rzeczywistości.

  • Od czego by tu zacząć…

Jeśli myślicie o poprawie życia erotycznego, to pierwszym krokiem wcale nie powinien być zakup zmysłowej bielizny, środków podniecających czy gadżetów dla dorosłych, prezentowanych np. w rankingu na stronie https://www.najlepszewibratory.pl/.

Pierwszym krokiem natomiast powinna być rozmowa. O tym, czego pragniecie, na co macie ochotę. O czym fantazjujecie, jakie macie marzenie i jak chcielibyście je spełnić. Przyznajmy od razu, że jest to krok trudny. Nie uczą nas rozmów o seksie, edukacja w tym względzie stoi na dość niskim poziomie. Tymczasem zdaniem specjalistów, to właśnie rozmowa jest punktem wyjścia. Należy wybrać do niej odpowiedni moment, kiedy oboje jesteście zrelaksowani. Może to być zarówno w czasie romantycznego wieczoru, jak i i po miłosnych uniesieniach. Spokojnie, bez napięcia, bez parcia i bez stresu. Łatwo dawać takie rady, wiemy. Ale bez rozmowy raczej nie powinno się obejść. Zaskoczenie partnera/partnerki wymyślnymi gadżetami, wyuzdanymi słowami, akrobatycznymi pozycjami nie jest najlepszych sposobem na poprawę życia intymnego. Seks konsensualny, czyli z wyraźnie wyrażoną zgodą stron zainteresowanych, to sposób na miłe przeżycia i higienę psychiczną.

  • Co warto wypróbować?

Wachlarz rzeczy, które warte są spróbowania w łóżku, jest naprawdę szeroki. Bardzo często zwraca się w takich przypadkach uwagę na rozbudowanie i urozmaicenie gry wstępnej. Dla kobiet jest ona bardzo ważnym czynnikiem, niejednokrotnie przyjemniejszym niż sam stosunek. Długie pieszczoty, chociaż często niezbyt lubiane przez panów, potrafią znacząco podnieść satysfakcję i chęć na następne zbliżenie. Bardzo skuteczne są także przeróżne gadżety erotyczne, jak np. słynne króliczki https://www.najlepszewibratory.pl/wibratory-kroliczki/. Nie sposób też pominąć wzbogacenie arsenału pozycji co coś więcej niż klasyczna, która ma co prawda swoje dobre strony, ale jeśli jest zawsze głównym elementem menu, to zwyczajnie może się znudzić… Kolejnym elementem wartym wypróbowania jest spełnianie intymnych fantazji i marzeń. Mogą być najróżniejsze, od wcielania się w role, udawania nieznajomych, seksu w nietypowych miejscach, przejęciu kontroli, zniewoleniu… Rozmawiajcie o swoich pragnieniach, próbujcie wcielić w życie (przynajmniej niektóre). Na pewno odczujecie wzrost satysfakcji z życia intymnego.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna