Jak pielęgnować skórę twarzy?

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy to nie tylko kosmetyki, to także dbanie o właściwy poziom nawodnenia całego organizmu. Aby zatem docenić chociażby krem na noc Loreal ekspert nawilżenia, trzeba wiedzieć, że ten krem – choć świetnie nawilża skórę – nie zniweluje skutków ogólnego niedoboru wody w organizmie. Sprawdź zatem, co musisz zrobić, aby pielęgnacja skóry była kompletna.

Odpowiedni poziom nawilżenia skóry

W ciągu każdych 24 godzin z organizmu człowieka ubywa około 2-2,5 l wody. Codziennie około 0,5 l odparowuje tylko z różnych warstw skóry. Jeśli ilość wody nie zostanie uzupełniona, upośledzone zostają właściwie wszelkie procesy zachodzące w organizmie, a sama skóra staje się sucha, traci swoją sprężystość i jędrność, a w końcu wiotczeje. Aby zapobiec takiemu rozwojowi wypadków, należy pić co najmniej 2-2,5 litra płynów dziennie, a także podjąć inne działania, które ograniczą utratę wody.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowy stopień nawilżenia skóry zapewnia także… tłuszcz. To on tworzy na powierzchni skóry tak zwany ochronny płaszcz lipidowy, który chroni nie tylko skórę, ale całe ciało człowieka przed nadmierną utratą wody. Warstwa ochronna, jaką jest właśnie płaszcz lipidowy, składa się głównie z tłuszczów pochodzących z podskórnych gruczołów łojowych oraz lipidów, czyli materii, która znajduje się w przestrzeniach międzykomórkowych i w samych komórkach naskórka. Jeśli woda w organizmie zostanie uzupełniona, a skóra będzie prawidłowo nawilżona od zewnątrz, to nie będzie się przesuszać, a tym samym zachowa dobrą kondycję i zapewni młody wygląd właścicielowi. Działania te aktywnie wspomaga Loreal Ekspert nawilżenia, krem na noc przeznaczony dla każdej cery.

Jak chronić się przed nadmierną utratą wody z organizmu?

Najważniejszą czynnością jest przyjmowanie odpowiednich ilości płynów każdego dnia. Należy zadbać o właściwy stopień nawilżenia powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa się wiele godzin. Ogromną wagę należy przywiązywać do właściwej pielęgnacji i nawilżania skóry całego ciała. Zwykłe mydła i żele do kąpieli niszczą naturalny płaszcz lipidowy skóry. Warto zatem wybierać produkty wzbogacone o dobre olejki pielęgnacyjne. Świetnie sprawdzą się też emolienty, czyli środki natłuszczające takie, jak parafiny, lanoliny czy wazeliny. Zaaplikowane na skórę po kąpieli utworzą warstwę ochronną, która ograniczy wydostawanie się wody przez skórę na zewnątrz.

Loreal Ekspert nawilżenia wspiera naturalną warstwę ochronną skóry

Loreal Ekspert nawilżenia to preparat kosmetyczny, który wspiera prawidłowe nawilżanie skóry twarzy. W składzie kremu znajdują się niezbędne kwasy tłuszczowe, które świetnie nawilżają skórę oraz zapewniają jej właściwe odżywienie. W recepturze kosmetyku znajduje się też spora dawka witaminy B5, która ma ogromne znacznie dla pielęgnacji skóry. Krem ten jest przeznaczony do stosowania na noc. Należy go aplikować na dobrze oczyszczoną skórę, na której nie ma już żadnych pozostałości makijażu. Czysta skóra w czasie snu ma szansę zregenerować się i przyswoić znacznie więcej cennych składników z aplikowanych kosmetyków.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna