Damskie piżamy bawełniane – dlaczego materiał jest tak ważny?

Piżama to element garderoby, który bezwzględnie powinien być wygodny. To właśnie w niej spędza się czas przeznaczony na odpoczynek. Idealna piżama powinna ładnie się układać, nie uciskać i nie krępować ruchów, pozwalać skórze oddychać i nie powodować nadmiernej potliwości, a także być przyjemna dla skóry. Te wszystkie cechy sprawiają, że kobieta w takiej piżamie czuje się dobrze, może odpowiednie wypocząć, a dzięki temu następnego poranka może wstać w dobrym nastroju. Na wygodę i komfort użytkowania piżamy ma wpływ kilka czynników, takich jak: krój, kolor, ogólny wygląd, a także materiał. O ile podczas zakupów piżamowych najczęściej zwraca się uwagę właśnie na krój i wygląd, tak metki ze składem czyta się o wiele rzadziej. Dlaczego materiał, z którego wykonano piżamę jest tak ważny? O tym kilka słów poniżej.

Piżamy damskie bawełnianie

Bawełna to materiał naturalnego pochodzenia wykonywany z roślin bawełny. Obecnie jest bardzo często stosowana w produkcji odzieży, w tym piżam. Nic dziwnego, gdyż znana jest ze swojej wszechstronności, stosunkowo niskiej ceny i komfortu użytkowania produktów z niej wykonanych.

Oddychalność

Piżamy damskie z bawełny to świetny wybór, gdyż są przyjemne dla skóry i przepuszczają powietrze, dzięki czemu można w niej czuć się komfortowo podczas snu i regeneracji organizmu. Bawełna jest materiałem higroskopijnym, co oznacza, że może wchłonąć nawet 25% pary wodnej nie dając efektu mokrej tkaniny, dzięki czemu sprawdzi się nawet w gorące, letnie noce. Warto dodać, że zależnie od grubości i rodzaju bawełny mogą spełniać różne funkcje – bawełna grubsza zatrzymuje ciepło i przyjemnie grzeje, cienka bawełna chłodzi i zapewnia przewiew skórze.

Przeczytaj także:  Marynarki damskie - must have sezonu wiosna/lato.

Kolory tęczy

Bawełna jest materiałem, który łatwo można zafarbować i wybielać, dzięki czemu na rynku dostępne są rozmaite kolory bawełnianych piżam. Taki wybór kolor pozwala wybrać piżamę w kolorze, w którym dana osoba czuje się najlepiej. Bawełna jest materiałem łatwym do obróbki dzięki czemu można znaleźć bawełniane piżamy w rozmaitych krojach, zarówno z długim jak i z krótkim rękawem. Uniwersalność tego materiału sprawia, że każdy znajdzie swoją idealną piżamę, bez względu na preferencje.

Łatwość pielęgnacji

Do zalet bawełnianych piżam należy łatwość ich pielęgnacji. Bawełna nie ma szczególnych wymagań pielęgnacyjnych. Piżamy bawełniane można prać w wysokich temperaturach i prasować. Ewentualne plamy można łatwo wywabić stosując odpowiednie środki przeznaczone do usuwania plam z odzieży. Susząc bawełnę należy pamiętać, aby mokra nie leżała zgięta przez dłuższy czas, ponieważ ma tendencję do zagnieceń. Bawełniane piżamki można także suszyć w suszarkach bębnowych.

Źródło: materiały własne sklepu Unimodi.pl

Piżamy z innych materiałów

Oprócz piżam bawełnianych na rynku można znaleźć piżamy wykonane z innych materiałów, w tym z materiałów syntetycznych, np. z poliestru. Takie piżamy, choć często ładnie wyglądają, niestety nie sprawdzą się do komfortowego, nocnego wypoczynku. Największą wadą tego typu materiałów jest fakt, że nie przepuszczają powietrza, przez co mogą powodować nadmierną potliwość. To z kolei nie jest komfortowe podczas snu. Syntetyczne piżamy mogą negatywnie wpływać na skórę, zwłaszcza jeśli chodzi o posiadaczy wrażliwej skóry. Syntetyki powodują gromadzenie się wilgoci na powierzchni skóry, zaczerwienie skóry, a nawet reakcje alergiczne.

Przeczytaj także:  Piżama damska na zimę – 5 propozycji na chłodne wieczory

Podsumowując, dobór odpowiedniej piżamy jest niezwykle istotny. Wysoki poziom odpoczynku jest bardzo ważny, a co za tym idzie warto na czas wypoczynku zadbać o odpowiedni do tego celu ubiór. Piżama powinna być nie tylko ładna i modna, ale przede wszystkim wygodna i bezpieczna dla skóry. Jednym z lepszych wyborów są piżamy bawełniane, które zadbają o wysoki komfort użytkowania, odpowiednią termoregulację, a przy tym można wybierać z szerokiego wachlarza różnych kolorów i krojów piżam. Bawełniane piżamy sprawdzą się dla każdego niezależnie od wieku i płci, ale będą też dobrym wyborem dla alergików i osób z wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień oraz innymi problemami skórnymi.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna