Czy na pewno wiesz, czym są licówki?

Licówki są obecne w stomatologii estetycznej już od wielu lat. Niemniej jednak, dopiero w ostatnim czasie ich popularność diametralnie wzrosła. Wszystko za sprawą tego, że efekt uzyskiwany dzięki nim uległ znaczącej poprawie. Wykorzystanie licówek pozwala obecnie na uzyskanie efektu zbliżonego do wyglądu naturalnego zęba. Licówki mają wszechstronne zastosowanie w stomatologii estetycznej – można zastosować je w wielu przypadkach, związanych z poprawą estetyki uśmiechu.

Możliwe, że kiedyś zastanawiałeś się nad skorzystaniem z licówek, jednak z różnych powodów zdecydowałeś się na rezygnację z nich. Rezygnację z dobrych rozwiązań często powodują różne nieprawdziwe opinie – z tego powodu warto jest zasięgnąć wiedzy na temat tego, czym są licówki i dlaczego warto jest z nich skorzystać.

Czym są licówki?

Licówki to cienkie płatki, które nakłada się na ząb po uprzednim opracowaniu go. Licówkami pokrywa się przednią część zębów, jednocześnie zakrywając ich niedoskonałości. Najczęściej wykorzystuje się licówki porcelanowe, jednak popularne są także licówki kompozytowe. Licówki porcelanowe są bez wątpienia trwalszym, bardziej estetycznym, jednak nieco droższym rozwiązaniem.

Kiedy warto zastosować licówki?

Wyróżnia się kilka sytuacji, w których warto jest zastosować licówki. Stomatolog, który specjalizuje się w stomatologii estetycznej, mógłby doradzić wykorzystanie licówek w następujących przypadkach:

  • Skrócenie lub wydłużenie zębów. Z pomocą licówek można poprawić długość zębów, celem dopasowania ich proporcji do naszej twarzy.
  • Diastemy. Z pomocą licówek można zamknąć wszelkie diastemy czy inne przestrzenie występujące między zębami.
  • Ukruszone zęby. Jeśli nie doszło do naruszenia miazgi przy złamaniu zęba, można go zrekonstruować z pomocą licówek.
  • Przebarwienia. W przypadku, gdy pacjent zmaga się z problemem przebarwień zębów, których nie da się usunąć poprzez wybielenie, czy też zabieg skalingu / piaskowania, warto jest zastosować licówki.

Czy możesz skorzystać z licówek?

Decydując się na licówki, warto jest ocenić ich opłacalność na przestrzeni lat. W przypadku klasycznych licówek, które wymagają delikatnego oszlifowania zębów – warto wiedzieć, że zabieg ten nie należy do zabiegów odwracalnych. W przypadku, gdy pacjent zdecyduje się na licówki, a w międzyczasie ulegną one uszkodzeniu – należy zastąpić je nowymi. Istnieją również licówki bez szlifowania, które można zastosować bez konieczności obróbki zębów – warto jest je rozważyć.

Zapraszamy do gabinetu http://www.luksdent.pl/oferta/stomatologia-estetyczna,12

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna