Co powinien posiadać idealny plecak sportowy dla kobiet?

kobieta plecak

Podstawową rzeczą, którą zabiera ze sobą kobieta wychodząc z domu, jest torebka. Portfel, telefon, klucze, kalendarz i niewielka kosmetyczka stanowią bazę i są zaledwie ułamkiem zawartości torby. W przypadku sportowego wypadu można zamienić ją na sportową torbę, ale znacznie lepszym pomysłem może być plecak.

Dlaczego warto wybrać plecak

Poręczny, wygodny i pojemny. Dzięki wielu kieszonkom i schowkom plecak pomieści wszystkie niezbędne rzeczy.

Plecak będzie również znacznie bezpieczniejszy dla kręgosłupa. Ciężar spoczywający na obu barkach (nie na jednym – jak w przypadku torby) sprawia, że waga rozkłada się równomiernie i nie obciąża jedynie jednej strony przyczyniając się do nadwyrężeń i pogłębiania lub postania skoliozy. Dodatkową zaletą są wolne ręce, możesz jechać na rowerze, hulajnodze, wspinać się po górach, podczas gdy Twój bagaż pozostaje w nienaruszonej formie na plecach.

Jaki plecak wybrać, by był praktyczny i w jak największym stopniu odpowiadał na potrzeby właścicielki?

Wielkość plecaka ma znaczenie

Choć plecak sportowy z łatwością pomieści wszystko, czego potrzebujesz i w sklepach można znaleźć naprawdę pokaźne rozmiary, warto dobrać jego wielkość do rodzaju wyjazdu, aktywności i możliwości „tragarza”.

  • Mały plecak na krótkie wypady

Mały plecak będzie idealnym towarzyszem krótkich wypadów na rower, do lasu czy na eskapadę w miejskiej dżungli. Spakujesz do niego niezbędne rzeczy: telefon, portmonetkę, t-shirt na zmianę, małą butelkę z wodą i przekąskę. Powinien mieć pojemność około 10 litrów. Dobrze gdyby posiadał choć dwie kieszenie lub przegrody, żeby można było oddzielić cześć zawartości.

  • Sportowy plecak damski do biura

Plecak sportowy damski nie musi być wykorzystywany jedynie w trakcie aktywności fizycznej. Plecak średnich rozmiarów, o pojemności około 20- 30 litrów, doskonale sprawdzi się jako plecak miejski, czyli zamiennik torby biurowej na laptopa. Można go również używać w trakcie uprawiania sportów np. turystyki pieszej, dłuższych wypraw czy choćby jako bagaż podręczny i wszędzie tam, gdzie trzeba zabrać ze sobą więcej rzeczy.

Jest nieco cięższy, więc warto by posiadał wyściełane szelki, przynajmniej dwie duże przegrody, w tym jedną na laptopa i kilka małych kieszonek na podręczne gadżety czy dokumenty. W plecakach przeznaczonych do turystyki sprawdzą się otwarte, boczne kieszenie do przenoszenia bidonu czy butelki wody.

  • Duży plecak na długie wędrówki

Duży plecak doskonale sprawdzi się podczas kilkudniowych wycieczek. Pomieści wszystko, co niezbędne, by spędzić długi czas poza domem. Pojemność plecaków trekkingowych zaczyna się od 40 litrów, ale są również modele, w których można powiększać pojemność np. 70 litrów + 10.

W przypadku długich eskapad funkcjonalność plecaka powinna być priorytetem. Kieszenie, organizery, uchwyty np. na kijki trekkingowe, zapięcie na matę, śpiwór czy namiot będą niezbędne! Przyda się również kieszeń siatkowa na mokre rzeczy oraz specjalna komora na bukłak. Zwracając uwagę na ciężar plecaka po załadunku niezbędne będą usztywniany tył oraz wzmocnione szelki i zapięcie w pasie.

Wybierając plecak damski zwracaj uwagę na funkcjonalność, pakowność, potrzeby, ale również na estetykę wykonania i jakość użytych materiałów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna