Błędy jakie najczęściej popełniają początkujące fotomodelki

Bycie fotomodelką to marzenie każdej dziewczyny, która chce rozwijać swoją karierę w tym kierunku. Nic więc dziwnego, że swoją przygodę z tym zawodem rozpoczynają one jako najczęściej jako statystki lub hostessy na różnorodnych evenatch. Niema co się łudzić, że kariera przyjdzie do nas sama, jeśli nie włożymy w nią ogromnej ilości pracy i zaangażowania. Początkujące fotomodelki na pewno nie mają łatwo, a co więcej, ta ścieżka kariery może być nad wyraz wyboista. Jakie błędy popełniają więc początkujące fotomodelki?

Pomijają castingi

Największym błędem początkujących fotomodelek jest wyznawanie zasady: „sami mnie znajdą”. Otóż chcąc rozwijać swoją karierę, należy natychmiast o tym przekonaniu zapomnieć. Samo uczestniczenie w eventach jako hostessy, czy statystki w krótkich epizodach, co prawda nie zaszkodzą, ale bez pokazania siebie na castingu, dużo nie zdziałają. Rzadko trafia się nam tyle szczęście, że zostaniemy zauważone na zakupach w galerii i zostanie nam zaoferowany intratny kontrakt. Początkujące fotomodelki muszą być:

  • proaktywne
  • wykazywać się inicjatywą
  • wykazać chęć do rozwoju

Bierna postawa i oczekiwanie, aż najlepsze zlecenia same do nas spłyną, pod czas gdy my będziemy siedzieć wygodnie na kanapie, od razu przekreśla szasnę na karierę w fotomodelingu i jest zwykłą stratą czasu. Weź sprawy w swoje ręce, zaprezentuj się światu i choć na castingi.

Brak portfolio

Wydaje ci się, że jedynie profesjonalne modelki mają portfolio? Oczywiście, że nie. Jeśli przygotujesz je już na samym początku, pokażesz jak bardzo zaangażowana jesteś w swoją pracę. Jeśli więc szukasz agencji modelek, która otworzy ci drzwi do wielkiego świata kariery, zaprezentuj im swoje portfolio. Pamiętaj, że nawet amatorskie portfolio znacznie zwiększą twoje szanse, a dzięki niemu nie pozostaniesz w tyle za innymi dziewczynami. Zacznij już dziś zbierać swoje najlepsze zdjęcia lub umów się na profesjonalną sesję. Dzięki temu pokażesz swój potencjał jako modelka, a nie zwykła hostessa.

Przeczytaj także:  Sukienka na wieczór panieński

Brak własnej promocji

Wiele początkujących fotomodelek nie wykorzystuje różnorodnych możliwości, dzięki którym ich szanse na zaistnienie w branży mogłyby gwałtownie wzrosnąć. Jeśli więc traktujesz pracę fotomodelki poważnie i chcesz znaleźć najlepsze zlecenia, najlepiej jeśli zostaniesz swoją osobistą agentką. Warto zadbać o odpowiednią prezentację w sieci i na łamach mediów społecznościowych. Konto na Instagramie czy Facebooku pomoże ci zaprezentować efekty sesji zdjęciowych, na których byłaś.

Zatrzymanie własnego rozwoju

Wiele z początkujących modelek, zastanawia się dlaczego ich kariera nagle zaczęła stać w miejscu. Nie dostają one nowych zleceń, a telefony od agencji milczą. Okazuje się, że winę za tę sytuację ponoszą one same i to, że przestały się rozwijać. Jak łatwo można się domyślić, jeśli się nie rozwijamy, nie uczymy się nowych rzeczy, a przez to potencjał i talenty niszczeją. Warto więc skusić się na naukę nowego języka, kurs wizażu czy kurs stylizacji – należy pamiętać, że każda dodatkowa umiejętność to ogromny atut. Poszerzenie swoich horyzontów, na pewno znacznie wyróżni cię na tle innych fotomodelek, a biegła znajomość języka obcego sprawi, że zagraniczne agencje będą stały dla ciebie otworem. Zainwestuj więc w siebie i rozwijaj się.

Artykuł powstał przy współpracy z Agencją Statystów, Hostess i Modelek INFERNAL

Informacja prawna