5 sytuacji, w których przyda Ci się generator pary

Generator pary gotowy do prasowania

Nie należysz do wielkich entuzjastów prasowania, ale wiesz, że czasem trzeba wyprasować koszulę i się do tego zmuszasz? A może do tej czynności zniechęcają Cię piętrzące się stosy ubrań wszystkich domowników? Jeśli Twój związek z żelazkiem wciąż określasz słowami „to skomplikowane”, rozważ zakup żelazka z generatorem pary. W tym tekście podpowiadamy, w jaki sposób może Ci ono ułatwić życie, i przytaczamy 5 sytuacji, w których naprawdę może Ci się przydać.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak można wykorzystać generator pary do odświeżania ubrań,
  • czy generator pary może służyć do dezynfekcji,
  • jak ekspresowo wyprasować koszulę dzięki generatorowi pary,
  • czy generatorem można prasować w pionie,
  • dlaczego generator jest najlepszy do prasowania delikatnych tkanin.

Żelazko z generatorem pary to nie to samo, co żelazko parowe, chociaż oba te urządzenia mają podobne funkcje. Generator pary, inaczej niż tradycyjne żelazko, wytwarza parę z wody znajdującej się w osobnym zbiorniku, co sprawia, że jego stopa prasująca jest o wiele lżejsza i łatwiej nią manewrować. Kiedy warto wykorzystać generator pary? Podpowiadamy.

1.     Odświeżanie ubrań generatorem pary

Twoje ubrania wchłonęły nieprzyjemny zapach dymu tytoniowego albo gotowanego przez Ciebie jedzenia? A może niektóre z Twoich rzeczy nie są brudne, a chciałbyś założyć je po raz drugi? Para wodna skutecznie odświeży ubranie i sprawi, że będziesz mógł je założyć kolejny raz. W ten sposób oszczędzasz wodę i dbasz o samo ubranie, które przecież niszczy się z każdym kolejnym praniem.

2.     Likwidacja alergenów żelazkiem z generatorem pary

Chociaż nie wydaje się to najbardziej oczywistą funkcją generatora pary, może on pomagać w utrzymaniu w czystości rzeczy, które należą do osób o szczególnych potrzebach: dzieci i alergików. Wytwarzana przez generator para ma bardzo wysoką temperaturę, która pozwala na skuteczne usunięcie bakterii i roztoczy kurzu domowego. Łatwo więc za jej pomocą dezynfekować rzeczy, które trudno uprać albo które w ogóle nie przetrwałyby prania, czyli poduszki, pluszowe misie czy inne zabawki.

3.     Szybkie prasowanie z żelazkiem z generatorem pary – nawet bez użycia deski

Spieszysz się na ważne spotkanie w pracy, a wieczorem zapomniałeś o wyprasowaniu spodni czy koszuli? Dzięki żelazku z generatorem pary nie będziesz musiał rozkładać deski do prasowania! Wystarczy, że potraktujesz parą z żelazka część garderoby rozwieszoną na krześle czy wieszaku.

4.     Prasowanie już wiszących firan czy zasłon generatorem pary wodnej

Miałeś nadzieję, że wilgotne firanki czy zasłony rozprostują się na karniszach pod wpływem własnego ciężaru, ale troszkę się przeliczyłeś? Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoje ozdoby okienne prezentowały się efektownie, a nie masz czasu na ich zdejmowanie i żmudne prasowanie tradycyjnym żelazkiem, spróbuj wyprasować je na karniszu – generatorem pary. Wystarczy, że przeciągniesz strumieniem pary ze stopy prasującej wzdłuż zagnieceń, a zasłony czy firanki staną się prawdziwą ozdobą Twojego wnętrza.

5.     Prasowanie wyjątkowo delikatnych tkanin generatorem pary

Jedwabna apaszka, satynowa sukienka, a może cieniutka lniana koszula? Przy prasowaniu którego z tych materiałów zwykle drży Ci ręka? Jeśli posiadasz żelazko z generatorem pary, możesz zapomnieć o swoich obawach. Dzięki możliwości prasowania samą parą bezkontaktowo pozbędziesz się nawet silnych zagnieceń, a to oznacza, że będziesz mógł się cieszyć gładkimi ubraniami bez ryzyka ich spalenia.

Przekonaliśmy Cię, że generator pary to urządzenie dla Ciebie? To świetnie! Zapoznaj się teraz z modelami generatorów marki Zelmer i wybierz urządzenie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna