Woda toaletowa, mgiełka czy perfumy – co wybrać na upalne dni?

Lato – jedna z najpiękniejszych pór roku. Woda toaletowa, mgiełka zapachowa czy perfumy damskie – co wybrać w trakcie upalnych dni, by zapach zniewalał, a zarazem pozwalał czuć się świeżo? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Tropikalnymi owocami, słońcem czy orzeźwiającą bryzą – czym pachnieć latem? Choć gusta są różne, to w trakcie wakacji warto postawić na sprawdzone i lekkie nuty zapachowe. Tylko co będzie lepsze woda perfumowana? A może mgiełka zapachowa?

Orzeźwiające zapachy na upalne dni

Pomarańcza bergamotka, arbuz, mandarynka czy cytryna – dzięki tym owocom nasza skóra latem może pachnieć słodko i iście „wakacyjnie”. Woda perfumowana czy mgiełka zapachowa z owocową nutą mogą być lżejszą wersją klasycznych zapachów. Letnią porą powinnyśmy odstawić na bok perfumy orientalne, ciepłe i zarazem mocne oraz „ciężkie”, a sięgnąć po te lekkie i orzeźwiające. Odpowiednio dobrane perfumy damskie dodają uroku, nie zapominajmy o tym!

Latem zmysł powonienia gra szczególną rolę. A sama świadomość, że trwa jedna z najpiękniejszych pór roku od razu przywodzi na myśl same soczyste aromaty: kwiatowe i owocowe. Wysokie temperatury, a co za tym idzie, nadmierna potliwość nie sprzyjają ciężkim kompozycjom zapachowym, które polecane są na chłodniejsze, jesienno-zimowe dni. Latem ma królować lekkość, również ta zapachowa.

Co wybrać: perfumy, wodę toaletową czy mgiełkę zapachową?

Perfumy są bardziej trwałe (zawierają największe stężenie olejków zapachowych) niż woda toaletowa czy mgiełka zapachowa. By stworzyć piękne wakacyjne wspomnienia, warto wybrać inny zapach na dzień oraz inne perfumy na wieczór. Dlaczego? Ponieważ intensywne promienie słońca w ciągu dnia potrafią mocno rozgrzać naszą skórę, dlatego kompozycje aromatyczne powinny być rześkie, lekkie i zdecydowanie bardziej subtelne niż te polecane na chłodniejsze letnie wieczory. Wieczorową porą można już bardziej zaszaleć i wybrać słodkie perfumy, które uderzą w mocniejsze tonacje.

Woda toaletowa daje subtelniejszą nutę zapachową na skórze niż perfumy. Jest też produktem, po który większość pań chętnie sięga właśnie, gdy za oknem leje się przysłowiowy żar z nieba. Wybierając jednak te produkty, warto pamiętać, że woda perfumowana i woda toaletowa mogą nieco różnić się od siebie zapachami. Z czego to wynika? Z procesu reformulacji (czyli zmiany formuły perfum), odświeżenia zapachu, jakiemu poddawana jest woda toaletowa. Zanim zdecydujemy, co nam zapachowo bardziej odpowiada: woda perfumowana czy woda toaletowa, sprawdźmy najpierw, jak pachną oba produkty.

Mgiełka zapachowa najczęściej jest wybierana przez młody kobiety, zaczynając od nastolatek. Wśród jej zalet wymienia się to, że można ją stosować zarówno do ciała, jak i włosów. Zapach mgiełki nie jest intensywny, ponieważ zadaniem produktu jest odświeżenie. Niektóre mgiełki mają też działanie nawilżające. Dużo osób decyduje się na mgiełki Avon, ponieważ produkty dostępne są w przystępnych cenach i szerokiej gamie zapachów. Możemy dostać mgiełki pachnące jabłkiem bądź czereśniami.

Oczywiście perfumy, wodę toaletową i mgiełkę zapachową różni też cena. Produkt najdłużej utrzymujący się na skórze będzie droższy niż przykładowe mgiełki Avon, które mają przede wszystkim odświeżyć. Zatem wybór danego produktu zależy od sytuacji bądź pory dnia. Na wypad na plażę nie warto zabierać ze sobą markowych perfum, a na przyjęcie weselne zwykła mgiełka zapachowa może nie zapewnić nam dostatecznego komfortu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna