Sukienka idealna na wesele jesienią? Tak, to możliwe!

Zakup sukienki na wesele jesienią to duży problem dla gości. Jak wybrać odpowiednią kreację, by dobrze się czuć i świetnie bawić? Podpowiadamy!

Sezon weselny w pełni, a za chwilę rozpoczną się śluby w miesiącach takich jak wrzesień czy październik, czyli już nie do końca ciepłych, słonecznych i zachęcających do wkładania kreacji z odkrytymi plecami czy bez rękawów. Szczególnie październik potrafi być już chłodny, a co za tym idzie, sam płaszcz może nie rozwiązać problemu i potrzebna będzie sukienka do zadań specjalnych, czyli taka, która okaże się odpowiednia i na uroczystość na jaką ma być zakupiona, jak i na pogodę jaka niewątpliwie może zaskoczyć słoneczkiem, ale też zafundować deszcz i wiatr. Jaką więc sukienkę wybrać, by nie zmarznąć, ale też nie zgrzać się podczas tańca? Czego szukać i na co się zdecydować?

Warto, przede wszystkim, bez względu na porę roku wybrać fason, który jest odpowiedni nie tylko do okazji, ale też sylwetki. Zawsze sugerujemy, aby przymierzyć więcej niż jeden model, a podczas zakupów online zamówić kilka sukienek, a następnie pozostawić tą najlepszą, a pozostałe odesłać. Kolejno niezaprzeczalnie należy zastanowić się nad kolorem i w przypadku kreacji na jesienne przyjęcie wybrać taki odcień, aby pasował i do pory roku i do aktualnych trendów. W tym roku więc gorąco zachęcamy do koloru masła albo fioletu – to te barwy już teraz zostały okrzyknięte hitem nadchodzącego sezonu. Zdecydowanie w sklepach można też znaleźć sukienki koktajlowe w takich klasycznych odcieniach jak granat, czerwień czy brąz – każdy z nich będzie idealna na wesele we wrześniu czy październiku. Wybierając kreację należy też pomyśleć nad odpowiednim materiałem. My rekomendujemy jak najbardziej naturalne materiały – będą przewiewne, a to może okazać się najważniejszym kryterium przy wyborze sukienki. Niestety, wesele jesienią może doprowadzić do sytuacji, w której za oknem będzie zimno, a w sali wręcz upalnie, szczególnie w zbyt ciepłej czy sztucznej kreacji. Innym, niż sukienka, pomysłem na wesele jesienią jest kombinezon albo garnitur – hit nadchodzącego sezonu, Wzbogacony piękną bluzką okaże się zdecydowanym strzałem w 10, a dodatkowo dzięki marynarce nie będzie już wymagał uzupełnienia o płaszcz, niezbędny przy sukience czy spódnicy. Kreacja wybrana, czas na dodatki. Zarówno do płaszcza jak i żakiety czy marynarki rekomendujemy zabranie apaszki i butów na zmianę. Tak na wszelki wypadek, gdyby się okazało, że bardziej niż można było się spodziewać, a to jest w naszym kraju możliwe. Niestety możliwe jest też, że kompletnie niespodziewanie w październikową sobotę, po całym tygodniu ulewnych deszczy wyjdzie słońce i rozgrzeje się do wysokiej temperatury. Warto więc mieć w szafie kreację awaryjną, gdyby okazało się, że z zimy zrobiło się lato.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Przeczytaj także:  Poczta balonowa - dlaczego świetnie nada się na dzień matki a także na inne okazje?
Informacja prawna