Styl hampton – co warto wiedzieć?

Wnętrza można urządzić inspirując się najróżniejszymi stylami. Niektórym zależy na bardziej eleganckich i luksusowych rozwiązaniach, inni wolą nieco skromniejsze możliwości. Bardzo ciekawym pomysłem jest styl hampton, który można umieścić gdzieś pomiędzy skrajnymi stylami. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat.

Styl hampton – najważniejsze informacje

Styl hampton został zapoczątkowany przez bogatsze społeczności. Z czasem zaczęły go także wykorzystywać niższe klasy zafascynowane unikatową estetyką, ładem oraz elegancją.

Ciekawym elementem stylu hampron jest drewno bielone, znajdujące się w wielu znaczących miejscach. Można np. wykorzystać wysokie drewniane półki, szafy czy komody. Styl ten jest także związany z bardzo wygodnymi kanapami, fotelami i sofami.

Kolory, które wykorzystuje się w stylu Hampton

Bardzo ważną kwestią w stylu hampton jest odpowiednio dobrana baza kolorystyczna. Bielone drewno warto zestawić z innymi, jasnymi elementami. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów wnętrza wydają się bardziej przestrzenne i schludne.

Dobrym rozwiązaniem jest biel, beż czy np. ecru. Jednak, aby przełamać efekt niektóre elementy powinny mieć ciemniejszą barwę. Można np. wybrać grantowe, błękitne lub brązowe tkaniny na meble. Ciekawym dodatkiem jest także naturalne, ciemne drewno.

W stylu hampton świetnie sprawdzają się także wszelkie motywy kwiatowe. Możne je przemycić np. na stołach czy komodzie. Szczególnie dobrze będą się prezentowały tulipany, orchidee czy bzy.

Meble w stylu hampton

Jak już wspomniano wcześniej, w stylu hampton wykorzystuje się przede wszystkim meble drewniane. Drewno można także wykorzystać do zabudowania ścian. Duże znaczenie ma tutaj wysoka jakość drewna.

We wnętrzach można też znaleźć meble wiklinowe oraz różne metalowe i szklane elementy. Dzięki czemu można także łatwo nawiązać do nowoczesności.

Dlaczego warto postawić na styl hampton

Styl hampton to przede wszystkim synonim przestronności. Wszechobecna biel i najróżniejsze dodatki, sprawią, że dane pomieszczenia będą się wydawały większe.

Ważnym dodatkiem są także lustra oraz duże okna, a także elegancki żyrandol. Te trzy elementy zapewniają dojście naturalnej światła, dzięki czemu pomieszczenia będą jasne i funkcjonowanie w nich będzie przyjemne.

Stonowane barwy i delikatne światła sprawiają, że wnętrza w stylu hampton sprzyjają odpoczynkowi i uspokajają. Jest to więc idealne rozwiązanie np. dla sypialni czy salonu. Wykorzystanie naturalnych materiałów sprzyja dobremu samopoczuciu, a ich wysoka jakość udowadnia, że wnętrza są eleganckie i luksusowe.

Styl hampton to bardzo ciekawe rozwiązanie. Jest on połączeniem natury i elegancki. Aranżując nowe mieszkanie lub przeprowadzając remont zdecydowanie warto na niego postawić.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna