Sprawdzone sposoby na przechowywanie biżuterii

przechowywanie biżuterii

Kolczyki, pierścionki, wisiorki – nosi je niemal każda kobieta, aby dodać uroku i wdzięku do swojej codziennej kreacji. Tak samo ważne, jak wybranie odpowiedniego dodatku do okazji, jest właściwe przechowywanie biżuterii.

Jeśli tutaj trafiłaś, zapewne szukasz pomysłów gdzie przechowywać biżuterię?!
Poniżej prezentujemy pomysły na to, jak zapanować nad nieporządkiem, który może się pojawić u posiadaczek większej ilości ozdób.

Szkatułka na biżuterię

Jest używana przez wiele kobiet. Dzięki niej mogą w jednym miejscu trzymać całą swoją biżuterię. Szkatułki są zamykane, co chroni nasze skarby przed zakurzeniem czy przypadkowym pobrudzeniem.

Niewątpliwym atutem jest to, że posiada ona nie tylko praktyczny aspekt, jakim jest przechowywanie biżuterii. Wiele szkatułek jest wykonywanych tak, aby być ozdobą samą w sobie. Położona na szafce nocnej lub na półce stanowi stylowy dodatek do wystroju wnętrza. Dodatkowo, dzięki niewielkim rozmiarom, kiedy wybieramy się w podróż łatwo możemy ją zabrać wraz z całą zawartością.

Kuferek

kuferek do przechowywania biżuterii

Do przechowywania kilku drobnych ozdób, na przykład pierścionków, wystarczy mała kasetka. Jednak kolekcja biżuterii lubi się z czasem „magicznie” powiększać i wtedy pojemnik niewielkich rozmiarów może okazać się niewystarczający. Co więc wybrać w takiej sytuacji?

Dobrym sposobem na to, aby przechowywać biżuterię w nienagannym porządku, jest kuferek. W zależności od tego, jaki materiał najbardziej nam się podoba, możemy wybrać m. in. skórzany albo aluminiowy. W kuferku znajdziemy kilka przegródek, które pozwalają nam nie mieszać różnych rodzajów biżuterii. Osobno możemy trzymać elementy srebrne i złote, a także rozdzielić pierścionki, kolczyki i pozostałe ozdoby. W razie potrzeby zmieścimy w nim również inne rzeczy, które musimy mieć przy sobie, jak lakier do paznokci czy drobne kosmetyki.

Przeczytaj także:  Jak przyciągnąć czytelników na bloga?

Stojaki i wieszaki

stojak na biżuterięCiekawy pomysł na przechowanie kolczyków i łańcuszków stanowią stojaki oraz wieszaki. Możemy je zakupić w wielu sklepach, ale przy odrobinie chęci organizer na wiszące ozdoby zrobimy sami. Poniżej przedstawiam pomysły, jakie sama zastosowałam, ale ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Kolczyki – bierzemy długi wełniany sznurek, który dzielimy na trzy równe części. Z każdej zaplatamy warkocz. Następnie z tych warkoczy zaplatamy jeden. Mocujemy go w wybranym przez nas miejscu. Ja mam zawieszony do końców półki wiszącej przy łóżku. Zawieszki od kolczyków wbijam w warkocz. Całość prezentuje się niebanalnie, a przy tym przed wyjściem z domu łatwiej mogę porównać i dobrać odpowiednie kolczyki do stroju. Warkocz możemy zawiesić w innym miejscu, na przykład na ścianie albo pod lustrem w łazience, ale pamiętajmy, że srebro nie lubi wilgoci i szybko pod jej wpływem czernieje.

Łańcuszki – potrzebujemy tablicę korkową i małe haczyki. Tablicę zawieszamy w miejscu, do którego będzie nam wygodnie sięgać. Przybijamy do niej odpowiednią ilość haczyków, na których zawieszamy swoje łańcuszki. Proste? W kilka minut mamy praktyczny wieszak, na którym możemy przechowywać biżuterię, a przy tym może nam służyć też do innych celów. Ja na swojej tablicy mam dodatkowo przypięte szpilkami kilka zdjęć mojej rodziny. Aby Twoja tablica z łańcuszkami wyglądała wyjątkowo możesz przymocować do niej kolorowe piórka, gałązki lub wysuszone kwiaty.

A Ty jakie znasz sposoby na przechowywanie biżuterii?

Informacja prawna