Prezerwatywy dla kobiet – co musisz o nich wiedzieć?

Prezerwatywy kojarzone są ze środkiem antykoncepcyjnym dedykowanym mężczyznom. To jednocześnie jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania niechcianej ciąży czy chorób przenoszonych drogą płciową. Jak się okazuje, również Panie mogą sięgnąć po prezerwatywy, które stworzone zostały specjalnie dla nich. Jak wygląda damska prezerwatywa i dlaczego nie cieszy się dużą popularnością?

Prezerwatywa damska – jak wygląda?

Prezerwatywy damskie wykazują podobne działanie i skuteczność co ich męskie odpowiedniki. Zakłada się je jednak zupełnie inaczej. Mimo że wyglądają bardzo podobnie, to różni je rozmiar. Prezerwatywy dla kobiet mają nawet 17 cm długości, a ich średnica wynosi ok. 7 cm. Ponadto, charakterystyczne są dla nich elastyczne obręcze znajdujące się na obu końcach. To właśnie one umożliwiają odpowiednie umiejscowienie prezerwatywy wewnątrz pochwy.

Jak założyć damską prezerwatywę?

Podobnie jak w przypadku męskich prezerwatyw, podczas wyjmowania prezerwatywy damskiej z opakowania należy zachować ostrożność. Posiadaczki długich paznokci mogą łatwo ją uszkodzić przez co nie spełnią dobrze swojej funkcji. Sprawdzić należy także termin ważności. Do ich założenia trzeba przyjąć odpowiednią pozycję. Możemy zrobić to stojąc, jednak wówczas jedną nogę należy oprzeć na podwyższeniu. W pozycji leżącej trzeba zaś ugiąć kolana. Następnie wyjmujemy prezerwatywę, a palce zaciskamy delikatnie na jej zamknięciu (na mniejszym pierścieniu), po czym wkładamy ją ostrożnie do pochwy. Po jej włożeniu pierścień należy puścić i wyjąć palce. Prezerwatywa powinna zostać założona w taki sposób, aby zewnętrzny pierścień wystawał z pochwy na mniej więcej 2 cm.

Przeczytaj także:  W jaki sposób mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą?

Czy warto stosować prezerwatywy damskie?

Prezerwatywa damska bez wątpienia ma wiele zalet. Zalicza się do nich m.in. jej wysoki stopień skuteczności, brak efektów ubocznych (co może mieć miejsce w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej) czy też niskie prawdopodobieństwo występowania reakcji alergicznych. Założyć można ją nawet kilka godzin przed stosunkiem, dzięki czemu nie trzeba przerywać gry wstępnej, aby sięgnąć po zabezpieczenie. Niestety, to rozwiązanie nie jest wolne od wad. Dużą trudność może sprawić założenie damskiej prezerwatywy, szczególnie gdy robimy to po raz pierwszy. Wiąże się to z możliwością jej złej aplikacji, przez co nie spełni swojej funkcji, a przy tym przekłada się na uczucie dyskomfortu. Wydaje się jednak, że jej największa wada to zmniejszenie intensywności doznań, co utrudnić może chociażby osiągnięcie orgazmu. Co więcej, prezerwatywy dedykowane kobietom są stosunkowo drogie i trudnodostępne.

Prezerwatywy damskie to jeden ze środków antykoncepcyjnych, po który można sięgnąć. Zdecydowanie bardziej popularne są jedna ich męskie odpowiedniki. Ich przewaga to m.in. łatwość i szybkość założenia. Ponad na rynku znaleźć można zróżnicowane prezerwatywy, które zapewniają dodatkowe doznania. Do wyboru mamy m.in. prezerwatywy chłodzące, rozgrzewające, ultra cienkie, z wypustkami, a nawet zapachowe. Nic więc dziwnego,że cieszą się bardzo dużą popularnością.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna