Personalizowane obrączki ślubne – przegląd dostępnych możliwości

Obrączki ślubne to biżuteria szczególnego rodzaju. To przede wszystkim symbol więzi łączącej dwie osoby. Biżuteria, co za tym idzie, którą nosimy codziennie, przez kolejne lata. Jej design i estetyka muszą być więc wyjątkowe, tak ze względu na symbolikę, jak i sposób noszenia.

Uniwersalne czy nowoczesne?

Obrączki ślubne to biżuteria o szczególnym charakterze, który przekłada się na wymagania, jakie wobec niej można mieć. Chodzi tutaj bowiem o taki rodzaj obrączki ślubnej, która będzie wyglądała dobrze w połączeniu z inną biżuterią, a także bardzo różnymi stylizacjami. Nic więc dziwnego, że obrączki mają dość klasyczną formę i kształt, choć i tutaj pojawiają się różnice. Do wyboru są choćby różne kształty obrączek:

  • regular (modele wypukłe),
  • płaskie (nieco szersze),
  • urban (z płaskim środkiem i zaokrąglonymi krawędziami, zdecydowanie najbardziej nowoczesne w swoim kształcie).

Już na tym etapie można się więc zdecydować na model bardziej nowoczesny. Warto jednak szukać pewnego kompromisu między bardzo odważnymi projektami a klasyką. Chodzi przede wszystkim o to, żeby za 10 lat obrączka dalej ci pasowała nie tylko jako symbol miłości, ale i piękna biżuteria. Oczywiście nie ma nic złego w tworzeniu własnego, bardzo osobistego projektu. Są jednak sposoby na personalizację, która zawsze będzie aktualna i nie straci swojego wyjątkowego charakteru.

Twoja obrączka – twój design

Punktem wyjścia do projektu obrączki jest zawsze jej kształt oraz próba złota. Ta druga ma wpływ na jakość biżuterii, ale i jej kolor. Wyjściowa próba to 333, natomiast jubilerzy zachęcają, aby wziąć pod uwagę próbę 585, która jest przede wszystkim znacznie trwalsza, a przy tym ma bardziej wyrazisty kolor. Co ciekawe, jeśli chodzi o sam kolor obrączki, to w zależności od opcji oferowanych przez jubilera, oprócz klasycznego złota masz także białe złoto, złoto różowe, a nawet czarne. To jednak dopiero punkt wyjścia do personalizacji. Swój indywidualny projekt możesz stworzyć, decydując o:

  • charakterze matu – do wyboru masz nie tylko połysk czy piaskowanie, ale także na przykład mat młotkowany czy ice;
  • ewentualnym dodatku w postaci kamieni, najczęściej diamentów; wspólnie w parze razem z jubilerem decydujecie o ich rozmieszczeniu i liczbie; ciekawą propozycję stanowi np. czarny diament;
  • dodatkowym zdobieniu – chodzi tutaj o takie rozwiązania jak milgryf, faktura czy motyw kwiatowy, który może zostać umieszczony na obrączce;
  • dodatku w postaci własnego rysunku przeniesionego na obrączkę, grawerowanego podpisu, odcisku palca.
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Przeczytaj także:  Biżuteria ślubna stylowej Panny Młodej
Informacja prawna