Ozdoba, inwestycja, prezent – wszystko co powinieneś wiedzieć o brylantach

Jak śpiewała Marilyn Monroe “Diamonds are a girl’s best friend”. Nic dziwnego, kobieta obdarowana brylantową biżuterią czuje się doceniona, kochana, wyjątkowa, a nosząc brylantowe ozdoby epatuje niezwykłym blaskiem, który podkreśla urodę i wzmacnia pewność siebie. Tego rodzaju klejnoty to świetny pomysł na prezent czy uczczenie wyjątkowej okazji takiej jak zaręczyny czy ślub. Ale zakup brylantów to także inwestycja, której wartość może wzrosnąć z czasem. Co warto wiedzieć o brylantach i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Brylant, co czyni go najdroższym kamieniem świata?

Diament to niezwykle rzadki kamień szlachetny, który powstaje w wyniku skomplikowanych procesów w głębokich warstwach skorupy ziemskiej. Tam też, różne odmiany węgla poddawane są działaniu silnego ciśnienia i rekordowo wysokich temperatur. W wyniku tego powstaje najtwardszy minerał świata – diament. Cena brylantów powstających po oszlifowaniu diamentu zależna jest od różnych czynników i oceniana jest względem czterech kryteriów: wagi, czystości, barwy i szlifu. Oczywiście najdroższe brylanty to te o największej masie, możliwie najbliższe przezroczystości, pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń oraz idealnie symetrycznie uformowane przez mistrzów sztuki jubilerskiej.

Biżuteria na zamówienie – niezwykle wyjątkowy prezent

Mężczyzna chcący udowodnić swej wybrance głębię i siłę swoich uczuć powinien rozważyć zakup naprawdę nietuzinkowej biżuterii. Pierścionek z brylantem może, szczególnie w przypadku planowania zaręczyn, okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Chyba nie ma kobiety, która tego rodzaju prezentem nie byłaby poruszona. Wyjątkowy dar świadczy o poważnych zamiarach obdarowującego. W salonach jubilerskich można spotkać wiele rodzajów pierścionków zaręczynowych ozdobionych brylantami. Jednak nieco bardziej wymagającym może przeszkadzać fakt, iż są to produkty masowe, gdyż właściwie każdy, kto dysponuje odpowiednią ilością gotówki może sobie na dany model pozwolić. Inaczej sprawa ma się z biżuterią przygotowywaną na zamówienie. Ta daje nabywcy niemal nieograniczone pole do popisu w kwestii personalizacji prezentu. Jubilerzy wykonujący np. obrączki z brylantami na zamówienie, tacy jak https://79diamenty.pl/, są w stanie spełnić przeróżne wymagania kupującego. Wygrawerowana dedykacja, pożądanej wielkości kamienie szlachetne lub nawet specjalny wzór własnego projektu? Wszystko to jest w zasięgu ręki podczas dokonywania zakupu biżuterii na zamówienie.

Przeczytaj także:  Jaki model sukienki na lato wybrać? Podpowiadamy!

Zakup biżuterii z brylantem to także inwestycja

Nabywając kosztowną biżuterię, warto mieć na uwadze fakt, iż jest to nie tylko szczególnie wyrafinowany prezent czy pamiątka. Wybierając biżuterię ze szlachetnych kruszców i kamieni możemy w ten sposób ulokować część kapitału, która w razie potrzeby lub preferencji może zostać atrakcyjnie spieniężona. Mając to na względzie, już na etapie wybierania biżuterii warto weryfikować autentyczność zastosowanych materiałów. Oczywiście im więcej np. złota zawiera dany produkt, tym będzie więcej wart. Należy jednak pamiętać, że dodatki innych metali takich jak pallad, nikiel czy srebro nie tylko wpływają na wartość biżuterii i jej kolor, ale również zwykle takie połączenia podnoszą odporność przedmiotu na zarysowania i odkształcenia. Jeśli decydujemy się na zakup biżuterii z brylantem to także warto mu się dobrze przyjrzeć, aby mieć pewność, że płacimy jedynie za prawdziwe kamienie szlachetne. Na przykład, zaopatrując się u sprzedawcy o nieznanej reputacji, możemy nawet nie być świadomi faktu, że zamiast brylantów nasz pierścionek zawiera cyrkonie, czyli sztuczną imitację brylantu. Dobrze jest więc, poszukać jubilera, który sprzedaje jedynie brylanty certyfikowane. Aby zyskać stuprocentową pewność, co do oryginalności brylantów, warto je również samemu przetestować. Prostym na to sposobem jest np. potrzymanie biżuterii w zaciśniętej dłoni, kamieniem do wewnątrz, odczekanie kilku chwil i weryfikacja temperatury klejnotu. Jak wiadomo, brylanty się nie nagrzewają, dlatego autentyczny kamień powinien pozostać chłodny pomimo próby jego ocieplenia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna