Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy – czy warto?

kosmetyki naturalne

Dawniej używano wyłącznie kosmetyków przygotowanych z naturalnych surowców. Dominowały produkty pochodzenia roślinnego, przetworzone w stopniu minimalnym lub nawet zerowym. Niestety wraz z pojawieniem się chemicznych preparatów, które z naturą mają niewiele wspólnego, zaczęły pojawiać się wielorakie problemy skórne. Trzeba pamiętać o tym, że substancje nakładane na skórę nie działają wyłącznie na naskórek, ale mogą przeniknąć do głębszych warstw i nawet do krwiobiegu. Jeśli ktoś latami nakłada na całe ciało wielorakie specyfiki o chemicznym składzie, musi liczyć się z tym, że będzie miało to niekorzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Niektóre substancje, szczególnie metale ciężkie, kumulują się w narządach, powodując liczne zniszczenia i przyczyniając się do rozwoju wielorakich chorób. Pozbycie się ich jest niezwykle trudne i czasochłonne. Warto wobec tego powrócić do natury i postawić na bezpieczną pielęgnację. Naturalne kosmetyki do twarzy i ciała to idealna opcja dla każdego. Na ich korzyść przemawia wiele zalet, które warto poznać.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy czy warto?

Wygląd skóry ma znaczenie i nie chodzi tutaj wyłącznie o walory estetyczne. Jest ona odzwierciedleniem stanu narządów wewnętrznych, przede wszystkim jelit i wątroby. Przy źle zbilansowanej diecie i kontakcie z niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi trzeba liczyć się z różnymi niedoskonałościami skórnymi lub nawet schorzeniami tego organu. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry również przyczynia się do wystąpienia wielorakich problemów z nią. Warto wobec tego przyjrzeć się swojemu trybowi życia i wprowadzić pewne zmiany, mające na celu poprawienie funkcjonowania organizmu i wyglądu cery. Każdemu można polecić naturalną pielęgnację twarzy, która przywróci skórze utracone piękno i będzie przeciwdziałać oznakom starzenia. Każdego dnia skóra jest narażana na działanie wielorakich czynników zewnętrznych, które mają na nią niekorzystny wpływ. Nakładanie na cerę chemicznych substancji musi skończyć się źle. W kosmetykach naturalnych nie ma sztucznych konserwantów, substancji zapachowych, barwników, parabenów. Są produkowane z surowców pochodzenia naturalnego i mineralnego. Dominują ekstrakty i oleje roślinne, olejki eteryczne.

W przypadku kosmetyków naturalnych można mówić o ekologii, przyjazności dla środowiska. Nie są one testowane na zwierzętach, chociaż w składzie niektórych można spotkać składniki pochodzenia zwierzęcego typu wosk pszczeli, pyłek kwiatowy, miód, mleko itd. Cały proces produkcyjny kosmetyków naturalnych przebiega z poszanowaniem środowiska i przy jak najmniejszym stopniu przetworzenia. Surowce są starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości, najczęściej ekologiczne. Wykorzystuje się w ich przypadku metody obróbki takie jak jest suszenie, destylacja, filtracja czy tłoczenie. Nie ma mowy o dodaniu do kosmetyków naturalnych ropy naftowej ani żadnych jej pochodnych. Kosmetyk naturalny nie ma w składzie parafiny, olejów mineralnych ani niczego modyfikowanego genetycznie. Są uniwersalne, idealne dla każdego. Mogą być stosowane nawet przez osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień i alergii.

Dlaczego warto wybrać naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Kosmetyki naturalne można polecić każdemu, niezależnie od typu cery. Wspaniale sprawdzają się przy cerze normalnej, mieszanej, tłustej, trądzikowej, naczynkowej, atopowej. Najczęściej są hipoalergiczne i bardzo rzadko powodują jakiekolwiek uczulenia. Za alergie mogą odpowiadać niektóre zioła lub olejki eteryczne, ale jest to już kwestia indywidualnej reakcji organizmu na konkretną substancję. Nie zawierają żadnych szkodliwych związków, co przekłada się na bezpieczne stosowanie. Skład kosmetyków naturalnych jest prosty i przejrzysty, dlatego łatwo wykluczyć substancję, na którą jest się ewentualnie uczulonym. Naturalna pielęgnacja skóry to skuteczny sposób na pozbycie się wielorakich niedoskonałości w postaci zaskórników, krost, wyprysków, przebarwień, wybroczyn itd. Nie trzeba martwić się o nieprzyjemne uczucie ściągniętej skóry, pieczenia i swędzenia. Kosmetyki naturalne temu przeciwdziałają. Można liczyć na odzyskanie utraconego piękna, ujednolicenie kolorytu, zredukowanie oznak starzenia skóry w postaci zmarszczek i spowolnienie tego procesu. Cera staje się promienna, pełna blasku, wygładzona, przyjemna w dotyku.

Naturalne kosmetyki do twarzy wspierają procesy jej naprawy i regeneracji, działają nawilżająco, odżywczo, pielęgnująco, redukują stany zapalne, koją podrażnienia, chronią przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. Nie zaburzają naturalnej bariery hydrolipidowej skóry, wręcz ją wzmacniają, chroniąc naskórek przed nadmierną utratą wody. Kosmetyki naturalne są bardzo dobrze tolerowane przez skórę i wspaniale się wchłaniają. Substancje aktywne wnikają wgłąb skóry, co przekłada się na wysoką skuteczność działania. Kosmetyki naturalne mogą być używane przez całą rodzinę, łącznie z dziećmi. W przypadku tych ekologicznych surowce do ich produkcji pochodzą wyłącznie ze ściśle kontrolowanych upraw, gdzie nie stosuje się żadnych chemicznych nawozów, sztucznych środków ochrony roślin ani organizmów modyfikowanych genetycznie. Regularnie stosowane zagwarantują uzyskanie zachwycających efektów, które będą długofalowe.

Podsumowując, na korzyść kosmetyków naturalnych przemawia między innymi to, że:

• Mają prosty skład;
• Są w pełni bezpieczne dla skóry;
• Bardzo rzadko uczulają;
• Nie podrażniają;
• Działają wielokierunkowo;
• Zapewniają długotrwałe efekty;
• Nie działają tylko powierzchownie, przenikają przez naskórek;
• Nie maskują problemów, ale przeciwdziałają im;
• Są przyjazne skórze i środowisku;
• Obfitują w szereg substancji aktywnych;
• Nie są testowane na zwierzętach;
• Są uniwersalne;
• Mogą być stosowane przez wszystkich, niezależnie od rodzaju skóry i jej potrzeb;
• Cechują się wysoką skutecznością działania;
• Sprawdzą się nawet w przypadku niemowląt;
• Działają pielęgnująco, odżywczo, nawilżająco, odmładzająco;
• Przywracają skórze utracone piękno i wzmacniają ją;
• Chronią cerę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych;
• Są ekologiczne;
• Do ich produkcji stosuje się wysokiej jakości surowce.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem CouleurCaramel, oferującym naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy – https://couleurcaramel.pl/naturalne-kosmetyki-do-twarzy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna