Najskuteczniejsze treningi dla kobiet

kobieta ćwiczy na siłowni

Każda kobieta chce cieszyć się szczupłą i piękną sylwetką. Niemniej jednak droga do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej i uzyskaniu ładnej i wyrzeźbionej figury wymaga poświęcenia i co najważniejsze właściwego planu.

Niemniej jednak wiele kobiet nie wie jaki trening stosować i jak ćwiczyć, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę lub chociaż zrzucić parę kilogramów. Zdarza się, że czas spędzony na siłowni i po omacku błądzenie wśród sprzętu sportowego, nie przynosi wymaganych rezultatów. Dlaczego ? Otóż nie wynika to z braku chęci, ale wiedzy, co ćwiczyć i jak ćwicz, aby osiągnąć wymarzone rezultaty. Dlatego pokażę ci 5 skutecznych metod treningu dla kobiet, które możesz wykonywać sama, zarówno na siłowni jak i w domu.

Trening ABS według Mel B

ABS (Abdominal Body System) to zestaw ćwiczeń pozwalających rozbudować górne i dolne partie mięśniowe brzucha, a przy tym wyrzeźbić nasz brzuch. ABS wymaga dużego wysiłku, systematyczności i silnej woli. Melanie B członkini byłej grupy muzycznej Spice Girl, po rozpadzie zespołu, została trenerem fitness. Melanie Brown stworzyła swój autorski program treningowy, zawierający skuteczny trening ABS na wyrzeźbienie mięśni brzucha dla początkujących i zaawansowanych. Trening szybko zdobył ogromną popularność. O treningu Mel B więcej przeczytasz na stronie https://fitrepublic.pl/trening-brzucha-mel-b-czy-jest-skuteczny-poznaj-cwiczenia-i-efekty/.

Skalpel Ewy Chodakowskiej

To popularny program treningowy znanej trenerki personalnej Ewy Chodakowskiej. Trening jest dedykowany dla większości kobiet, szukających skutecznego zestawu ćwiczeń, mającego na celu zmniejszenie tkanki tłuszczowej, wysmuklenie sylwetki i polepszenie wyglądu i kondycji całego ciała.

Przeczytaj także:  Pakowanie przesyłki kurierskiej – to musisz wiedzieć!

Ćwiczenia skupiają się na najbardziej newralgicznych częściach ciała kobiety, czyli tam, gdzie najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa, a są to ramiona, uda, nogi, pośladki i brzuch. Sam trening trwa około 45 minut. Trenerka zaleca stosowanie go na początku co drugi dzień, a potem codziennie. Pierwsze efekty możesz zobaczyć już po kilkunastu treningach. Skalpel już od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Z tego też względu powstała jego druga edycja.

Skalpel Wyzwanie

To kolejny, tym razem mocny trening Ewy Chodakowskiej. „Szczupła sylwetka w 4 tygodnie” – takie założenie jest samej autorki tego treningu, czyli zgubienie niepożądanej tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie figury na wiosnę w zaledwie miesiąc. Program treningowy jest dość intensywny. Ćwiczenia wykonywane są w systemie cardio połączone z treningiem interwałowym. Wszystko odbywa się bez przerwy w czasie około 35-40 minut.

Ćwiczenia cardio

Trening cardio od dawna uważany jest, jako skuteczna metoda na spalenie tkanki tłuszczowej i  wysmuklenie sylwetki. Ten rodzaj treningu możemy wykonywać ze sprzętem lub bez. Do treningu cardio bez sprzętu zalicza się m.in. bieganie. Jeżeli jednak nie lubisz uprawiać tej dyscypliny sportowej, to zawsze możesz uprawiać trening cardio na siłowni na rowerku stacjonarnym lub orbiteku. W tym wypadku zdecydowanie polecam orbitek, ponieważ w trakcie treningu ćwiczysz wszystkie ważne partie mięśniowe. Aby taki trening był efektywny, warto ćwiczyć przynajmniej co drugi dzień przez 45 minut.

Przeczytaj także:  Implanty? Nie takie straszne!

Trening HIIT na szczupłą sylwetkę

Każda z nas chce zobaczyć efekty swojej pracy w bardzo krótkim czasie. Odpowiedzią jest trening HIIT. Ten rodzaj ćwiczeń wiąże się z ekstremalnym wysiłkiem  na granicy naszych możliwości. Przy okazji jest to dość ostry trening interwałowy. Ćwiczenia na bicepsy, tricepsy, tułów, grzbiet przeplatane są pajacykami, wybijaniem nóg w górę lub skakanką. Zadaniem tego treningu jest maksymalne zmęczenie każdego mięśnia.

Wszystko odbywa się bez odpoczynku między seriami, co wymaga odpowiedniej kondycji. Ten rodzaj treningu dedykowany jest osobom średniozaawansowanych i zaawansowanych w treningu cardio, które są w stanie zadbać o prawidłową technikę szybkich powtórzeń.

Dziękujemy FitRepublic.pl za pomoc merytoryczną przy stworzeniu tego artykułu o treningach dla kobiet.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna