Najmodniejsze fasony damskich kurtek zimowych

Już pierwsze przymrozki są sygnałem mówiącym o tym, że niezbędna jest zmiana garderoby na nieco cieplejszą, która pozwoli przetrwać zimne i niezbyt przyjemne dni. Podstawą zimowych stylizacji jest kurtka. Tylko jakie fasony będą nie tylko najmodniejsze, ale i najcieplejsze i komfortowe w codziennym użytkowaniu?

Fason kurtki dopasowany do sylwetki

Wybierając kurtkę zimową należy pamiętać o tym, że musi być ona przede wszystkim dostosowana do sylwetki – to jest tak naprawdę kluczowe do tego, by dobrze prezentowała się na osobie, która ją nosi. Nieforemne okrycie, zbyt małe czy zbyt obszerne sprawi, że nawet najmodniejsza i najdroższa kurtka będzie prezentowała się po prostu marnie. Poza dopasowaniem do figury warto zwrócić uwagę także na to, czy jest to kurtka z kaputrem – to wbrew pozorom w okresie chłodnych dni praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które niespecjalnie przepadają za noszeniem czapek. Dobrze dobrane okrycie wierzchnie doskonale ukryje to, co powinno zostać niewidoczne, jednocześnie eksponując najlepsze elementy sylwetki.

Kurtki pikowane – na kim fason ten będzie prezentował się najlepiej?

Dla wielu kobiet w ostatnich latach obiektem zainteresowania jest kurtka pikowana. Choć w teorii takie okrycia prezentują się bardzo dobrze, to jednak należy mieć na względzie fakt, że nie na każdym typie sylwetki będą się dobrze układały. W przypadku kurtek pikowanych warto wybierać okrycie o rozmiar większe oraz z szerszym/asymetrycznym pikowaniem,. co pozwoli na ukrycie niedoskonałości sylwetki. Natomiast pikowanie drobne, układające się poziomo to rozwiązanie, które będzie wyglądało bardzo korzystnie na kobietach szczupłych, o drobnej budowie ciała. Dobrze dobrana pikowana kurtka będzie doskonale prezentowała się nie tylko w codziennych, ale również i w wieczorowych stylizacjach.

Przeczytaj także:  Jesienno-zimowe buty w wersji last minute!

Kurtki zimowe z dłuższym tyłem

Asymetryczne kurtki to kolejny fason wierzchnich okryć zimowych, który od jakiegoś już czasu cieszy się dość dużym zainteresowaniem. To bardzo uniwersalny model, który bardzo dobrze prezentuje się zarówno w stylizacji codziennej, jak i wieczorowej (choć jeszcze do niedawna taki styl kojarzony był przede wszystkim ze stylizacjami o charakterze sportowym). Kobietom chcącym podkreślić szczupłą talię poleca się wybór modeli wyposażonych w pionowe przeszycia. Pozbawiona zbędnych osób czy przeszyć kurtka z dłuższym tyłem będzie satysfakcjonującym wyborem dla kobiet, które chcą zamaskować zbyt duży brzuch czy niezbyt szczupłą talię. Przy tego typu mankamentach nigdy nie wolno wybierać kurtek z paskiem.

Szeroki wybór kurtek zimowych znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Moodo.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna