Maszynka do golenia – dzięki niej uzyskasz idealną gładkość twarzy

maszynka do golenia

Jakość i precyzja golenia to nie tylko kwestia wprawy. Co prawda wiele zależy od doświadczenia, ale ważne jest też, czym się golimy. Zobacz, ile osiągniesz dzięki elektrycznej maszynce do golenia.

Brzytwa, golarka czy elektryczna maszynka do golenia?

Twój dziadek golił się brzytwą, więc i ty możesz? Nie ma zakazu, ale konieczności też nie. Brzytwa jest narzędziem dość topornym i trudno za jej pomocą uzyskać idealną gładkość skóry na całej powierzchni twarzy. Także bezpieczeństwo golenia brzytwą pozostawia wiele do życzenia. Jeśli dopiero opanowujesz trudną sztukę golenia twarzy, brzytwa z pewnością nie jest dla ciebie.

Nieco lepsza jest tradycyjna golarka ręczna. Przede wszystkim ostrze jest krótkie, nie ma więc możliwości głębokiego skaleczenia się, a wąska nasadka umożliwia precyzyjniejsze niż brzytwą golenie. Tyle, że ostrza golarki nie są w żaden sposób zabezpieczone i dlatego nie ma gwarancji, że w trakcie golenia, zwłaszcza rano, gdy się spieszysz, nie skaleczysz się.

Maszynka elektryczna jest pozbawiona wad brzytwy i golarki. Ostrza są odpowiednio osłonięte, nie ma więc możliwości skaleczenia się. Ruchoma głowica dopasowuje się do kształtu krzywizn ciała, golenie jest dokładne, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Pozostaje kwestia kosztów. Brzytwę można kupić raz (lub odziedziczyć po dziadku) i wzorem przodków ostrzyć o skórzany pas. Golarkę trzeba co jakiś czas wymienić. Maszynkę także kupujemy raz.

Średnia cena maszynki jest najwyższa, ale… ostatecznie to ona okazuje się najtańsza! Dlaczego? Bo zarówno golarka, jak i brzytwa wymagają dodatków w postaci kremu, żelu lub pianki do golenia. Golarki trzeba co jakiś czas wymieniać na nowe. To wszystko generuje dodatkowe koszty. Co prawda można podnieść, że maszynka do golenia też ma wymienne ostrza, ale je wymienia się bardzo rzadko, a ich cena jest porównywalna z ceną średniej jakości jednorazowej golarki. Ponadto elektryczna maszynka zużywa prąd, ale jego ilość jest tak nieduża, że nie odczujemy tego przy comiesięcznych rachunkach.

Już w skali kilku lat poczynimy znaczne oszczędności, goląc się maszynką elektryczną, a przy okazji nie będziemy produkować odpadów w postaci zużytych pojemników po żelach i piankach.

Jaką maszynkę elektryczną wybrać, by golić się precyzyjnie?

Nie musi być najdroższą, jaką znajdziemy w sklepie, bo to nie cena decyduje o jakości. Zamiast na cenę, zwróć uwagę na jej najważniejsze cechy:

– ruchoma głowica – to ona decyduje o tym, czy golarka podąży za nierównościami na twarzy, precyzyjnie ogoli okolice nosa i krzywiznę brody,

– liczba ostrzy w głowicy – teoretycznie im więcej, tym lepiej, ale nie popadajmy w przesadę. Maszynka do golenia z trzema ostrzami w głowicy spisze się naprawdę dobrze,

– gumowana rączka – pozwala na pewniejsze i stabilniejsze uchwycenie maszynki, co na pewno przełoży się na precyzję golenia,

– ergonomiczny kształt – przydaje się tak samo, jak gumowana rączka. Im wygodniej trzyma się maszynkę w dłoni, tym łatwiejsze i dokładniejsze jest golenie się nią,

– wbudowany trymer – dodatek przydatny dla mężczyzn, którzy noszą wąsy i brody, i chcą je okresowo przycinać. Trymer na pewno zapewnia większą precyzję niż nożyczki.

Więcej na ten precyzji golenia przeczytasz w artykule: Maszynka do golenia: jakie parametry odgrywają kluczową w precyzyjnym goleniu?

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna