Makijaż na lato z filtrem UV – jakie produkty warto zastosować?

Kosmetyki chroniące skórę przed niepożądanym działaniem promieniowania UV są dzisiaj koniecznością. Jak zatem chronić latem skórę twarzy, nie rezygnując z makijażu? Jakich kosmetyków używać, by make-up wyglądał olśniewająco, a skóra była właściwie zabezpieczona?

Wraz z promieniami słońca dociera do nas promieniowanie ultrafioletowe, którego aż 95% stanowią promienie UVA. Te swobodnie przenikają przez chmury i szyby, wnikając głęboko w skórę. Około 5% promieniowania to UVB, które nie jest w stanie jednak przedostać się przez chmury i szyby. Zarówno UVA, jak i UVB docierają do nas przez cały rok, ale latem, gdy słońce operuje znacznie silniej, promieniowanie to może powodować problemy. Sięganie po odpowiednie kosmetyki, a przede wszystkim kremy z filtrem UV jest więc koniecznością, a piękny makijaż w żaden sposób nie może nam w tym przeszkodzić.

Wpływ promieniowania UVA i UVB

Trudno nam sobie wyobrazić lato bez makijażu, a z drugiej strony wiemy, że promieniowanie UVA i UVB może być szkodliwe dla naszej skóry. Wprost niezbędne okazuje się zatem stosowanie kosmetyków wyposażonych w odpowiednie filtry ochronne. Niestosowanie takich preparatów to narażanie skóry przede wszystkim na:

  • fotostarzenie, za co odpowiedzialne jest gównie promieniowanie UVA. To ono bowiem niszczy nieodwracalnie włókna kolagenowe w skórze, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Skutkiem tego na twarzy pojawiają się zmarszczki, rozszerzone naczynka oraz przebarwienia;
  • oparzenia słoneczne, za które odpowiadają głównie promienie UVB;

Kremy z filtrem UV pod makijaż letni

Przeczytaj także:  Makijaż ślubny - o czym pamiętać?

Latem makijaż warto wykonywać w sposób wyjątkowo staranny i przemyślany, by pomimo wysokiej temperatury powietrza utrzymał się jak najdłużej w nienaruszonym stanie. W jaki więc sposób należy dołożyć do tego jeszcze krem z filtrem UV?

Kremy z filtrem UV stosuje się jako ostatni etap codziennej, porannej pielęgnacji. Jeśli skóra wymaga bardziej intensywnego nawilżania, pod warstwę kremu można jeszcze zastosować serum lub delikatną warstwę klasycznego kremu do twarzy. Jeśli jednak skóry nie trzeba dodatkowo nawilżać, a krem z filtrem będzie dobrej jakości, taki jak marki Avon, to można na nim poprzestać, bo jego formuła świetnie zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry. Po aplikacji kremu należy poczekać, aż preparat zostanie wchłonięty przez skórę i dopiero wówczas rozpocząć wykonywanie makijażu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie kremów, które jednocześnie pielęgnują i pełnią funkcję podkładu. To kremy BB, które również mogą być wyposażane w filtry ochronne, a takie kosmetyki też można znaleźć w Avon. Kremy z filtrem UV o takim właśnie wielofunkcyjnym charakterze to doskonały wybór na letni czas.

Idealny makijaż na lato

Letni makijaż nie musi być tak intensywny, jak ten zimowy. Naturalna, delikatna opalenizna zapewnia zdrowy, promienny wygląd skóry. Aby subtelnie wyrównać koloryt skóry, wystarczy zastosować krem BB lub lekki puder. Wyrównujące podkłady warto odstawić aż do jesieni. Nie należy natomiast żałować sobie kolorów, którymi podkreśla się oczy. W tym roku śmiało można sięgać po wyraziste turkusy, zielenie, fiolety lub pomarańcze. Co prawda sprawdzą się cienie do powiek w kamieniu, ale jeszcze lepiej spiszą się te wodoodporne, chociażby w sztyfcie. Warto też pamiętać, by przed położeniem cieni przypudrować nieco powiekę, bo to przedłuży efekt nienagannego makijażu oka. Delikatne wytuszowanie rzęs i lekki błyszczyk nałożony na usta sprawią, że makijaż będzie kompletny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna