Lakiery hybrydowe – czy warto w nie inwestować?

manicure

Zadbane dłonie i paznokcie to konieczność wśród wielu kobiet. Która z nas bowiem lubi uczucie suchości skóry rąk czy widok połamanych paznokci? Na pierwszy z wymienionych problemów pomoże odpowiedni krem nawilżający, na drugi zaś – lakiery hybrydowe. Zastanawiasz się, czym się one różnią od klasycznych lakierów? Nie wiesz, z czego wynika ich wyższa cena? Zobacz, dlaczego warto postawić na dobry jakościowo lakier hybrydowy.

Lakier klasyczny a lakier hybrydowy

Zadbanie dłonie to dzisiaj nie tylko oznaka troski o własne samopoczucie, ale niejednokrotnie niemal konieczność w życiu zawodowym, jeśli wykonywane obowiązki wymagają określonej prezencji. Jeszcze kilka lat temu w kosmetyczce każdej kobiety znaleźć można było klasyczne lakiery, lecz z czasem wyparte zostały one przez lakiery hybrydowe. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta – klasyczne lakiery są o wiele mniej trwałe niż hybrydowe. Wystarczy wziąć długą kąpiel czy pozmywać naczynia, a część klasycznego lakieru bardzo szybko odpryśnie. Dłużej także schnie, a nawet po odczekaniu 15 minut nie mamy pewności, że ich nie uszkodzimy wykonując proste czynności.

Dobre lakiery hybrydowe powinny cechować się doskonałą trwałością. Odpowiednio nałożone na paznokcie powinny utrzymywać się na nich nawet do 3 tygodni bez uszczerbków. Lakier hybrydowy o właściwej jakości nie odpryskuje i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jego usunięcie powinno być podyktowane wyłącznie odrostem, jaki pojawił się z czasem. Co ważne, charakteryzują się one również głębią kolorów o idealnym kryciu oraz łatwością w aplikacji. Niestety wymagają także specjalnej lampy do utwardzania, ale jej koszt nie jest wysoki i w przeliczeniu na stracony czas oraz pieniądze związane z nowymi aplikacjami klasycznych lakierów, hybrydy stają się korzystniejszym rozwiązaniem, w które warto inwestować.

Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?

Rosnąca popularność lakierów hybrydowych i łatwość ich aplikacji sprawiła, że wykonanie manicure przy ich użyciu możliwe jest nie tylko w salonie kosmetycznym, ale i w domowym zaciszu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w kilka podstawowych elementów, takich jak lampa, polerka czy cleaner oraz oczywiście ulubione odcienie lakierów.

Zdecydowanie lepsza trwałość lakieru hybrydowego od klasycznego wpływa na jego wyższą cenę. Nie znaczy to jednak, że koszt ich zakupu jest ogromny – na rynku dostępne są dobre jakościowo produkty w cenie ok. 15 zł. Różnorodna paleta ich odcieni pozwala na dopasowanie lakieru do swoich upodobań oraz okazji, na jaką zostaną wykorzystane. Pamiętaj jedynie, by przy zakupie lakieru hybrydowego zwrócić uwagę na:

  • konsystencję – im będzie gęstsza, tym lepiej kryjąca oraz łatwiej poziomująca się;
  • krycie – intensywny kolor uzyskasz już przy jednej warstwie, jeśli wybierzesz lakier o wysokiej pigmentacji. Jest to ważne, ponieważ znacznie skraca czas tworzenia manicure, a także będzie wydajniejszym rozwiązaniem;
  • konstrukcję pędzelka i buteleczki – odpowiedni kształt pędzla ułatwi rozprowadzanie lakieru i zapobiegnie zalewaniu nim skórek;
  • pojemność – jeśli decydujesz się na zakup kilku kolorów do domowego użytku, postaw na mniejsze pojemności, aby wybrane lakiery się nie zmarnowały.

Trwałość, jaką zapewniają lakiery hybrydowe, to główny powód, dla którego warto w nie inwestować. Stylizacja paznokci raz na 2-3 tygodnie to wygodny sposób na ich piękny wygląd, dlatego też postaw na hybrydy, jeśli lubisz praktyczne rozwiązania.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna