Kurtki zimowe 2019/20. Co będzie modne w tym sezonie?

Grudzień to ostatni moment o tym, by odświeżyć naszą zimową garderobę. Czasu jest coraz mniej, bo pierwsze naprawdę mroźne dni mogą nadejść dosłownie w każdym momencie. Wybór kurtki zimowej może wydawać się szczególnie trudny, jeśli zależy nam na tym, by ta była modna. Na szczęście zadanie to okaże się dużo łatwiejsze, jeśli przejrzymy aktualne trendy. To byłoby jednak dość trudne i czasochłonne. By pomóc wam zaoszczędzić czas, przygotowaliśmy krótkie zestawienie kurtek, które zimą 2019/20 będą najbardziej modne.

  1. Kurtki zimowe męskie – co będzie modne?

  2. Kurtki zimowe damskie – jakie fasony znajdziemy?

  3. Gdzie szukać kurtek zimowych? Stacjonarnie czy online?

Kurtki zimowe męskie – co będzie modne?

W tym sezonie, tak jak zresztą w kilku poprzednich, największym zainteresowaniem będą cieszyć się sportowe kurtki zimowe męskie. Są wśród nich zarówno fasony zaprojektowane z myślą o konkretnych dyscyplinach (na przykład narciarstwie, wspinaczce lub trekkingu), jak i modele, których stylistyka po prostu nawiązuje do wygodnego i funkcjonalnego sportowego stylu. Nie słabnie też popularność parek, czyli kurtek o przedłużonym stanie. Są one dużo wygodniejsze od typowych płaszczów, a świetnie pasują do eleganckich lub bardziej fantazyjnych kreacji.

Kurtki zimowe damskie – jakie fasony znajdziemy?

Tradycyjnie dużo bardziej bardziej zróżnicowana oferta jest kurtek zaprojektowanych z myślą o paniach. Jednym z najważniejszych trendów, jeśli chodzi o kurtki zimowe modne w sezonie 2019/20 będą z całą pewnością długie, pikowane fasony. Szczególnie dobrze będą one leżeć na szczupłych paniach, którym pomogą wyeksponować wszystkie atuty sylwetki. Modne będą też krótkie kurtki z kapturem – zwłaszcza tym wykończonym sztucznym futerkiem. Tak jak w przypadku modeli dla panów, w świecie kobiecej mody znajdziemy też sporo kurtek inspirowanych stylem narciarskim lub wspinaczkowym.

Gdzie szukać kurtek zimowych? Stacjonarnie czy online?

Szeroki wybór kurtek zimowych – zarówno męskich, jak i damskich – znajdziemy w sklepach stacjonarnych, jednak oferta tych działających w internecie również jest naprawdę szeroka. Które rozwiązanie jest lepsze? W sklepach stacjonarnych mamy wprawdzie możliwość przymierzenia kurtki na miejscu, jednak musimy przygotować się na problemy ze znalezieniem odpowiedniego fasonu i rozmiaru. Tej wady nie ma kupowanie online, a poza tym w ten sposób często możemy nabyć wymarzoną kurtkę w cenie niższej niż stacjonarnie. Jeśli chodzi zaś o przymierzenie – pamiętajmy, że przysługuje nam prawo do bezpłatnego zwrotu zakupionego towaru.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna