Kulisy produkcji ubrań w Polsce. Jak wygląda produkcja ubrań?

Większość ubrań powstaje w długich seriach. Nawet polskie marki dążą do tego, żeby takie linie tworzyć, bo wtedy spada jednostkowy koszt wytworzenia. Kluczem do sukcesu jest często wyprowadzenie produkcji gdzieś, gdzie praca jest tańsza i wystarczy wszyć własną metkę. Niestety tak działa też większość polskich firm – szyte w Bangladeszu, ale zlecone przez polską markę.

Jak działa większość branży ubrań?

Proces produkcji odzieży jest w ogólnym zarysie taki sam bez względu na typ, długość serii czy rodzaj użytych materiałów. Są oczywiście pewne kwestie techniczne, ale to raczej dotyczy wykonawstwa, a dla klienta nie ma większego znaczenia. W większości przypadków firmy odzieżowe wybierają materiały, które nie tylko są tanie same w sobie, ale też nie wymagają wielkiego zachodu przy szyciu. Ubrania mają powstawać szybko, więc jeśli obróbka materiału wymaga jakichś dodatkowych przygotowań, wybiera się raczej prosty poliester – im tańszy, tym lepszy. Produkcja ma odbywać się sprawnie – większość marek odzieżowych pozostaje przy praktycznie całkowicie ręcznej produkcji – zautomatyzowane będzie tylko powstawanie niektórych wykrojów. Brutalna prawda jest taka, że wiele etapów można wyprowadzić za granicę, a nadal będzie to tańsze niż mechanizacja.

Poszukujesz sprawdzonego producenta odzieży damskiej? Sprawdź ofertę Ingrosso.

Czym się różnimy?

Dziś coraz więcej klientów zwraca uwagę na to, jak są szyte ich ubrania. Sami należymy do tych osób, dlatego z jednej strony oczywiście musimy brać pod uwagę rachunek ekonomiczny, ale z drugiej – produkcji odzieży nie traktujemy wyłącznie jako sposobu zarabiania. Jesteśmy jedną z tych marek, które produkują w całości w Polsce. Szycie odbywa się w dobrze wyposażonych szwalniach, a ubrania powstają z materiałów, które niekoniecznie są najtańsze, ale za to najlepiej sprawdzają się w danym typie odzieży. To zabrzmi banalnie, ale zależy nam na jakości. W końcu sami od siebie również kupujemy!

Przeczytaj także:  2 wskazówki, jak wybrać idealne plecaki dla dzieci do szkoły

Naszą intencją jest tworzenie ubrań modnych i wygodnych – cena jest na dalszym planie, choć oczywiście cały czas szyjemy z założeniem, że ma to być odzież dostępna dla większości osób. Nie dopisujemy do ceny kolejnego zera tylko za fakt przyszycia naszej metki. Cena ubrania ma wynikać z jego rzeczywistej wartości. I jasne – moglibyśmy zlecić szycie zagranicznym podwykonawcom, ale mamy swoje szwalnie tutaj i chcemy, żeby tak zostało. Przy okazji zyskujemy coś, co większość marek straciła już dawno: kontrolę nad jakością na każdym etapie produkcji odzieży.

Produkowane w Polsce – tym razem to znak jakości!

Produkujemy ubrania od wielu lat. Cały proces produkcyjny przeprowadzamy w Polsce i nadzorujemy jakość na każdym kroku. Skupiamy się na tym, żeby ubrania były trwałe i wygodne, a przy tym przystępne cenowo. To możliwe. Zajrzyj do naszego sklepu – zobacz, jak świetną odzież można uszyć w Polsce i przekonaj się, że możesz sobie kupić nowe ubrania już teraz, nie martwiąc się o budżet!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna