Jaki hamak do aerial jogi wybrać?

Aerial joga to coraz bardziej popularny sport. Osoby, które wybierają się na zajęcia, wskazują że aerial joga ma wiele zalet zdrowotnych, wycisza, ułatwia relaks. Ponadto trening w powietrzu to nie tylko rozciąganie i praca z oddechem, jak w przypadku tradycyjnej jogi, ale też terapia inwersji. Dzięki zajęciom z aerial jogi można znacznie zwiększyć elastyczność ciała, poprawić wytrzymałość kręgosłupa, stawów, zredukować ból, zmniejszyć stres oraz poprawić krążenie. Osoby zainteresowane treningiem nie tylko chodzą na zajęcia aerial jogi do klubów fitness, ale także decydują się na zakup swojego własnego hamaka, który pozwala na ćwiczenia w domu.

Atest materiału

To od sprawdzenia atestu materiału należy rozpocząć poszukiwanie hamaka. Atest daje gwarancję, że materiał został przetestowany pod względem wytrzymałości. Dzięki temu wiemy, że materiał się nie zerwie w trakcie ćwiczenia. Istotną kwestią są także karabinki. Te elementy także muszą posiadać atest wytrzymałości. Warto upewnić się, że podłoże, do którego montujemy hamak jest pewne, a także zaopatrzyć się w wytrzymały hak, taśmy i obejmy.

Materiał AIR

Jest to wysokiej jakości materiał, z jakiego są wykonane hamaki do aerial jogi. Nie ma tutaj znaczenia, czy dopiero zaczynasz trenować, czy jesteś zaawansowany w treningu. Hamak świetnie sprawdza się zarówno w warunkach domowych, jak i w studio. Materiał ten jest wykonany z poliestru, jest bardzo elastyczny oraz wygodny w użyciu. Na uwagę zasługuje jego wytrzymałość i to, że nie wpija się w ciało. Dzięki niemu zrelaksujesz się w wygodnej pozycji. Pozwoli to na efektywny trening aerial.

Przeczytaj także:  Jak mieszkają studenci, czyli ze stancji do apartamentu

Materiał JUST

To sprawdzony materiał, który jest dostępny na rynku już bardzo długo. Można o nim powiedzieć, że jest uniwersalny. Sprawdzi się zarówno na treningach, gdzie się tańczy, jak i na nieco spokojniejszych zajęciach aerial jogi. Bardzo elastyczny i zdecydowanie polecany dla dzieci. Mieści się w dłoni dziecka. Jest wystarczająco szeroki, aby ułożyć się w wygodnej pozycji i oddać stanowi relaksacji.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna