Jak wybrać odpowiedni kolor paska do garnituru?

Poprawianie opadających spodni garniturowych jak powszechnie wiadomo jest dalekie od elegancji, dlatego też tym bardziej warto postawić na modne i stylowe paski męskie. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się państwo, jaki pasek wybrać do garnituru, aby prezentować się w nim jak najlepiej.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć oczywiście o tym, że pasek należy umiejętnie dopasować nie tylko do okazji, ale również do pozostałych elementów garderoby. W stylizacjach typowo casualowych doskonale sprawdzą się nie tylko paski skórzane, ale również materiałowe i plecione, które zdobywają coraz większą popularność. Przy klasycznym garniturze sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dla większości panów najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście węższe paski wykonane w całości z naturalnej skóry. Jeżeli chodzi o samą klamrę metalową, to do spodni garniturowych idealnie pasują modele w prostokątnym kształcie.

Jaki kolor?

Wspomniane powyżej klamry metalowe najczęściej występują w dwóch dominujących odcieniach: złotym i srebrnym. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby odcień klamry był w 100% spójny z resztą metalowych elementów. Mowa tutaj przede wszystkim o spinkach do mankietów, czy też kopercie zegarka. Do granatowych garniturów najlepszym wyborem będzie czarny i brązowy pasek. Styliści zalecają wybieranie pasków w tym samym kolorze, co pozostałe elementy skórzane. Panowie kolor paska najczęściej dobierają do butów. Przy brązowych akcesoriach mogą oczywiście pojawić się problemy, aby idealnie dopasować odcienie 1:1.

Najlepszy pasek do garnituru ślubnego

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie paska do garnituru ślubnego. Producenci oferują różne rodzaje pasków skórzanych, dlatego też to właśnie szeroki wybór sprawia, że trudno jest wybrać najlepsze modele. Paski męskie coraz częściej pełnią nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Kolor paska powinien odpowiadać kolorowi obuwia pana młodego. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto zaopatrzyć się w oba elementy stylizacji u tego samego producenta i w tym samym sklepie. Jeżeli postawić się na dwóch różnych producentów, to niestety mogą pojawić się problemy z doborem idealnego odcienia. Do klasycznego czarnego obuwia, należy wybrać oczywiście czarne paski. Wybierając męskie paski do garnituru należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale również na fakturę, która odgrywa bardzo ważną rolę. Jak łatwo się domyślić faktura obuwia, powinna odpowiadać fakturze paska do garnituru.

Stylowe skórzane paski męskie znajdziesz w ofercie sklepu internetowego marki Delsanto

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna