Jak dobrać idealne lustro do łazienki?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie łazienki bez lustra. Idealnie dobrane nie tylko będzie zaskakiwało swoją funkcjonalnością, ale także spełni nieocenioną funkcję dekoracyjną. Wbrew pozorom wybór lustra nie jest taki prosty. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które determinowane są chociażby rozmiarem łazienki. Jak więc dobrać idealne lustro do łazienki?

Rozmiar lustra łazienkowego

To pierwsza, istotna do rozpatrzenia kwestia. Lustro powinno umożliwić swobodne przejrzenie się w nim, ale także musi być dopasowane do metrażu łazienki. Nie powinno ono zajmować zbyt dużej powierzchni i przytłaczać swoją obecnością. Jak dopasować lustro do łazienki? Tak, by korzystanie z niego było po prostu wygodne. Kierujmy się prostą zasadą: im większy metraż, tym większe lustro możemy zakupić. Musi być ono przede wszystkim funkcjonalne.

Lustra łazienkowe a oświetlenie

By lustro spełniało swoją rolę, musi być odpowiednio podświetlone. Światło powinno odpowiednio oświetlać naszą twarz. Coraz popularniejsze więc stają się modele z wbudowanymi diodami LED. Dzięki temu, unikniemy montowania dodatkowych kinkietów ze światłem, czy opraw halogenowych. Zagwarantuje nam to także równomierny rozkład światła. Dodatkowo, białe i ciepłe światło emitowane przez żarówki LED, jest idealne podczas makijażu.

Funkcjonalność najważniejsza

Nawet łazienki, o ekstremalnie małym metrażu, mogą cieszyć się funkcjonalnym lustrem. Odpowiednio umieszczone lustro pomoże nam optycznie powiększyć łazienkę, a zastosowanie sprytnych rozwiązań- zaoszczędzić przestrzeń. Rozwiązaniem staje się szafka z już wbudowanym lustrem, które najczęściej pełni funkcję jej drzwiczek. Zyskujemy więc także elegancki schowek na przedmioty. Jeśli jednak chcemy optycznie powiększyć łazienkę, umieśćmy lustro nad umywalką.

Przeczytaj także:  Sojowe świece z własnym nadrukiem - idealny gadżet reklamowy dla branży kosmetycznej

Skupiając się na tych trzech wyżej wymienionych czynnikach, wybór odpowiedniego lustra łazienkowego nie powinien stanowić problemu. Pamiętajmy, że kwestie takie jak design czy ramy, są indywidualne i powinniśmy dopasować je osobiście- do potrzeb naszych i łazienki. Postawmy przede wszystkim na funkcjonalność. Lustro i szafka w jednym, czy lustro z wbudowanym oświetleniem, to rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić przestrzeń, a także czas spędzony na szukaniu odpowiedniego światła do makijażu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna