Endermologia – usuwanie tkanki tłuszczowej i cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej

Masz trudności ze zrzuceniem nadmiaru tkanki tłuszczowej? Chcesz usunąć cellulit? Pomoże endermologia – nowoczesny masaż podciśnieniowy skóry.

Nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, a także nieestetyczny cellulit to problemy wielu kobiet. Zbilansowana dieta oraz ruch to podstawa zdrowego trybu życia, ale nie zawsze są one wystarczające do tego, aby uzyskać pożądane rezultaty. W takim przypadku dużym wsparciem może być medycyna estetyczna – oferowana przez nią endermologia to skuteczny zabieg wyszczuplający i modelujący sylwetkę, który cieszy się teraz dużym powodzeniem. Co warto o nim wiedzieć?

Endermologia – co to jest?

Endermologia to zabieg masażu podciśnieniowego, który wykonuje się z wykorzystaniem specjalnego urządzenia zasysającego, a następnie masującego skórę. W rezultacie oddziałuje na nią znacznie intensywniej niż zwykłe masaże. Zabieg ten inaczej określany jest także jako endermologia LPG.

Zabieg endermologii początkowo był stosowany w celu usuwania obrzęków. Szybko jednak zauważono, że doskonale sprawdza się on w redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Obecnie medycyna estetyczna stosuje endermologię bardzo często – z zabiegu tego można skorzystać również w Polsce!

Jak działa endermologia?

Masaż podciśnieniowy tego rodzaju wielostronnie oddziałuje na skórę oraz tkanki podskórne. Może być on skutecznym wsparciem dla ruchu oraz zbilansowanej diety, ale wiele kobiet zauważa także pozytywne efekty endermologii bez znacznej zmiany swojego trybu życia.

Endermologia może być prowadzona na różnych obszarach ciała, które posiadają nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową i cellulit, w tym między innymi na:

 • brzuchu
 • pośladkach
 • udach
 • ramionach
 • twarzy

Podczas zabiegu skóra jest intensywnie masowana – dochodzi wówczas do rozbicia tkanki tłuszczowej, w tym także zmniejszenia cellulitu, który również zbudowany jest z nierównomiernie rozłożonych komórek tłuszczu.

Dodatkowo, endermologia stymuluje skórę do produkcji większej ilości kolagenu oraz elastyny. Są to bardzo ważne związki odpowiedzialne za młody wygląd skóry. Gdy posiada ona dużą zawartość kolagenu i elastyny, jest bardziej elastyczna, jędrna nawet po wielu latach.

Więcej informacji o zaletach zabiegu można poczytać na stronie internetowej Salonu Kosmetycznego Bonjour z Gliwic.

Efekty endermologii

Endermologia to skuteczny, nieinwazyjny zabieg, umożliwiający wyszczuplenie oraz modelowanie sylwetki. Dzięki niemu można uzyskać doskonałe rezultaty widoczne w naprawdę krótkim czasie!

Wśród najważniejszych efektów zabiegu należy wskazać na:

 • wyszczuplenie sylwetki
 • wymodelowanie figury
 • uelastycznienie i ujędrnienie skóry
 • redukcję cellulitu
 • odmłodzenie skóry
 • usuwanie obrzęków oraz złogów
 • zmniejszanie dolegliwości bólowych
 • działanie relaksacyjne

Jak odbywa się zabieg endermologii?

Zabieg endermologii LPG prowadzony jest z użyciem dedykowanego urządzenia, które wyposażone jest w jednostkę centralną oraz połączoną z nim głowicę. Głowica posiada komorę podciśnieniową oraz obracające się wewnątrz niej rolki, które masują skórę.

Do zabiegu konieczne jest założenie odpowiedniego kostiumu. Ma on na celu poprawę pracy głowicy, a także dodatkowo zabezpiecza naskórek przed działaniem rolek masujących.

Podczas zabiegu endermologii ciało w wybranym obszarze poddawane jest masażowi. Specjalista przesuwa wtedy głowicę urządzenia po skórze. Skóra zasysana jest do komory głowicy i poddawana jest intensywnemu masażowi.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów endermologia LPG powinna być prowadzona systematycznie, najczęściej 1-2 razy na tydzień. Dokładną liczbę zabiegów potrzebnych do osiągnięcia optymalnych wyników może dobrać specjalista.

Podsumowując, endermologia to nowoczesne, skuteczne oraz bezpieczne modelowanie sylwetki i jej wyszczuplanie. Dzięki temu zabiegowi można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej i pozbyć się cellulitu. To sprawdzona propozycja dla każdej kobiety, która chce zadbać o wygląd swojej skóry i swoje samopoczucie!

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna