Elegancka bluzka w dużym rozmiarze

Większe rozmiary stawiają przed nami liczne wyzwania. Przejawiają się one na różne sposoby od kłopotu ze skompletowaniem pełnego stroju eleganckiego w zaplanowany przez nas sposób, po odszukanie odpowiedniego rozmiaru upatrzonej kreacji. Jednym z typowych kłopotów jest też zawsze uchwycenie odpowiedniego balansu pomiędzy wygodą i elegancją, kiedy chcemy się zaprezentować dobrze i poważnie, ale mimo wszystko nie tracić niezobowiązującej lekkości. Odzież damska duże rozmiary klasyfikuje często w bardzo silnie zdefiniowanych granicach i poszukiwanie rozwiązań pośrednich bywa dość trudne. W tym konkretnym przypadku uratować nas może elegancka bluzka ze stosownie dobraną broszką.

Kwiatowa elegancja

Ze znalezieniem typowo eleganckiego stroju nie ma oczywiście problemu, ale nie wszystkie okazje wymagające poważnej prezencji od razu domagają się sztywnej stylistyki charakterystycznej dla eleganckich okazji. Kiedy spotkanie jest ważne, ale mniej formalne, możemy zdecydować się na prostą bluzkę z wzorem kwiecistym. W lecie będzie tylko ona. W miesiącach chłodniejszych możemy zdecydować się także na bolerko lub podobne rozwiązanie, które jednak nie będzie jej zanadto urywać. To właśnie o nią chcemy bowiem opierać naszą stylizację.

Lekka forma

Prosty fason bluzki to jedna z najlepszych opcji w świecie odzieży damskiej w dużych rozmiarach. Jest on bowiem neutralny, zwłaszcza jeśli jest uzupełniany przez niewielki dekolt i krótkie, lekko niesforne rękawy. Kluczem do sukcesu jest tutaj zawsze wzór. Bluzka powinna mieć dominujący kolor, najlepiej bardzo jasny lub być zwyczajnie biała, z lekkim beżowym lub słonecznym przełamaniem, ale jedynie w formie drobnego akcentu. W ten sposób pozwolimy nadmiarom kształtów ukryć się pomiędzy chaotycznymi kwiatami. Wszelkie układy geometryczne powinny mieć zakaz pokazywania się na naszej bluzce, ponieważ geometria wyklucza możliwość ukrycia bardziej wyeksponowanych elementów naszej sylwetki. Narzuci też konieczność wybrania pozostałych elementów stroju prezentujących się w podobnym tonie, czego nie chcemy.

Przeczytaj także:  Manekin tors damski – jak wypada w porównaniu z innymi modelami?

Uzupełnienie kreacji

Najlepszym rozwiązaniem dla dolnej części kreacji będą spodnie, nawet obcisłe, które koniecznie powinny prezentować ciemniejszy odcień koloru dominującego bluzki. Jeśli jest ona biała, wtedy spodnie powinny być szare. Ten sposób łączenia góry i dołu w odzieży damskiej o dużych rozmiarach to jedna z klasycznych opcji, dobrze sprawdzonych i zawsze skutecznych w kwestii wydłużania sylwetki. Buty dopasujemy do pogody. Mogą nawiązywać do wzoru kwiatowego, bądź stanowić neutralny element ubioru.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna