Czy znasz najlepszą broń do walki z cellulitem? Karboksyterapia – przydatne informacje

Walka z cellulitem to szara rzeczywistość wielu kobiet. Próby pokonania tego niewątpliwego mankamentu na skórze prowadzą często do kompletnej rezygnacji – słyszymy bowiem, że ciężko o skuteczny środek do walki z cellulitem. Okazuje się, że odpowiedzią na ten problem jest karboksyterapia. Stosuje się ją do niwelacji rozstępów, na twarz czy pod oczy. Oto kilka słów, jakie ma zastosowanie karboksyterapia.

Jakie są przyczyny cellulitu i kiedy możemy mówić o skutecznej karboksyterapii?

Cellulit, czyli niechciana u kobiet „skórka”, jest powodem wielu kompleksów. Niesłusznie utożsamia się ją jako efekt uboczny problemów z nadwagą. Bywa tak tylko czasami. W rzeczywistości karboksyterapia kierowana jest do osób z problemami układu limfatycznego, hormonami czy nieodpowiednią higieną życia (mało ruchu, kiepska i niezrównoważona dieta, używki, itd.). Karboksyterapia efektywnie neutralizujenegatywne skutki wyżej wymienionych dolegliwości, z którymi boryka się wiele kobiet w naszym otoczeniu.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Jak sama nazwa wskazuje, karboksyterapia na cellulit związana jest z dwutlenkiem węgla (carbon – węgiel, oxyde – tlen). Ten powszechnie występujący w naturze związek chemiczny wstrzykiwany jest w różne partie skóry, nie tylko tam gdzie występuje cellulit. Karboksyterapia na twarz, oczy czy rozstępy jest równie popularna. Zabieg ten ma charakter pobudzający (bodźcowy). Jak działa karboksyterapia? To całkiem proste – dwutlenek węgla dostając się pod skórę jest czynnikiem pobudzającym komórki do regeneracji, efektem czego jest naprawa tkanki.

Przeczytaj także:  Endermologia – usuwanie tkanki tłuszczowej i cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej
Fot. Dowiedz się więcej na www.akademiazdrowejskory.pl – Karboksyterapia Kalisz

Efekty karboksyterapii? No cóż, zaglądając do wnętrza naszego organizmu możemy z całą stanowczością stwierdzić, że oczyszczamy się z toksyn. Działamy także z wzmacniająco, przez co tkanka jest bardziej uodporniona na stany zapalne i obrzękowe. Opinie o karboksyterapii są bardzo dobre, ze względu na naturalne efekty wizualne – skóra wydaje się wygładzona, wypoczęta odświeżona i napięta. Czy można mówić o efektach ubocznych karboksyterapii? Jest to zabieg w pełni bezpieczny i pozbawiony ryzyka niechcianych efektów. Dwutlenek węgla nie zalega w organizmie ani nie działa toksycznie, jest transportowany w krwiobiegu do płuc, skąd jego nadmiar jest wydalany.

Rodzaje cellulitu

Zabieg karboksyterapii na cellulit może pomagać w zwalczeniu kilku jej form. Wyróżniamy cellulit wodny, cellulit cyrkulacyjny, a także cellulit tłuszczowy. Pierwszy z nich powstaje w efekcie obrzęków i odkładania się wody w tkankach, jest też najłatwiejszy do zwalczenia. Cellulit cyrkulacyjny to bolesna forma tej dolegliwości i ma związek z przemianami włókien kolagenowych. Ostatnia postać cellulitu to efekt nadwagi i nieodpowiedniej diety. Z każdym z nich można skutecznie walczyć, stosując karboksyterapię.

Informacja prawna